Servis şoförüne kan davası infazı

Servis şoförüne kan davası infazı
İstanbul'da servis şoförü Kıyasettin Tacer, 3 yıl önce vurup sakat bıraktığı Ercan A.'nın kardeşi Ferit A. tarafından sokak ortasında vurularak öldürüldü.
Kâğıthane Hamidiye Mahallesi Girne Caddesi Paşabahçe Sokak'ta dün sabah yaşanan olay, görgü tanıklarının iddialarına göre şöyle gelişti: Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini okula bırakan Kıyasettin Tacer, okula 200 metre mesafede silahlı saldırıya uğradı. 34 ARP 13 plakalı siyah bir cipten inen saldırgan 5 el ateş etti. 3 mermi Tacer'e isabet ederken, servisin hostesi şans eseri yaralanmadı. Yakındaki bir başka servis aracına da mermi isabet etti.
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Kıyasettin Tacer kurtarılamadı. Saldırı sırasında servis aracında öğrenci bulunmaması büyük bir faciayı önledi.

SAKAT BIRAKMIŞ
İddialara göre; Bitlis'in Milli Aşireti'ne mensup iki taraf arasında 8 yıl önce başlayan husumetin ardından Ferit A.'nın ağabeyi Ercan A., 3 yıl önce Kıyasettin Tacer'in silahlı saldırısında sakat kaldı. Tacer bir süre cezaevinde yattı. Ferit A. ile ağabeyi Ercan A.'nın intikam için Tacer'i öldürdükleri ihtimali üzerinde duruluyor. Saldırının ardından kaçan Ferit A. ve Ercan A. yakalanarak gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN