2 yıl sonra acıyla yüzleşti

Erzurum’da kızı ve eşi, kızı Burcu’nun nişanlısı tarafından öldürülen Songül Şengel o eve ilk kez girdi: Kızımın feryatları hâlâ kulaklarımda

2 yıl sonra acıyla yüzleşti

Erzurum'un Aziziye ilçesindeki Ilıca Lisesi'nde öğrenim gören Burcu Şengel 17 yaşındaydı. Arkadaş olduğu Ahmet Yavuz (22), bir süre sonra Burcu'yu kaçırdı.
Yaşı küçük olduğu için polis kızı alarak devlete teslim etti. Ailenin müracaatıyla geri alınan Burcu, Ahmet Yavuz ile evlenmek istediğini söyledi. Kimsenin onaylamamasına rağmen aileler nişan yaptı. Fakat 5 aylık nişanlıyken, düğün tarihi nedeniyle çıkan anlaşmazlık sonucu evi basan Ahmet Yavuz, kızını kurtarmak isteyen baba Salih Şengel'i (65) ve 27 yerinden bıçakladığı genç kızı öldürdü.
Yarım asırlık eşini ve kızını kaybeden Songül Şengel, o korkunç günden sonra eve ilk kez dün girdi. SABAH'a konuşan acılı anne şöyle konuştu: "Kızım bıçaklanırken, "Ahmet yapma çok acıyor' diye bağırıyordu. 2 yıl geçti, kızımın feryadı kulaklarımdan gitmiyor. Hayatımın en büyük acısını yaşadığım bu evde kalamıyorum. Ahmet Yavuz 2 kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Tek korkum ise deli raporuyla cezaevinden çıkması."

Furkan NEHRİ

BİZE ULAŞIN