‘Oğlum yaşasaydı 8 yıllık doktor olacaktı’

Adanalı Saadet Çetin 12 yıl önce kazada ölen Tıp Fakültesi öğrencisi oğluna çarparak ölümüne neden olan sürücünün 4 yılda tahliye edilmesini hazmedemeyerek gözyaşı döktü

‘Oğlum yaşasaydı 8 yıllık doktor olacaktı’
Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi olan Abdullah Ata Çetin (21), 12 Aralık 2005'te Kasım Gülek Bulvarı üzerinde Ahmet Güleryüz'ün kullandığı aracın çarpması sonrası hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

"KOKUSU GİTMESİN DİYE..."
Olay yerinden kaçan, üç gün sonra avukatıyla birlikte polise teslim olan Güleryüz, 4 yıl hapis yattıktan sonra tahliye oldu. Oğlunu öldüren sürücünün bu kadar cezayla kurtulmasına isyan eden anne Çetin, "Sanık kaza yaptığında ehliyeti alkollü araç kullanmaktan elinden alınmıştı. Bizim hayatımızı kararttı. Artık bizim gezmemiz Atam'ın mezarı. Kara toprağını seviyorum. Oğlumun odasını boyatmadım çünkü onun kokusunun gitmesini istemiyorum. Beyaz önlüğünü kokluyorum. Yaşasaydı 8 yıllık doktor olacaktı ama kara toprağa girdi. Bizim hayatımızı kararttılar. 10 değil 20 yıl geçse benim acım bitmez. Ancak mezarda biter. Trafik magandalarına verilen cezalar çok az. Ata'yı öldüren kişi tahliye oldu ve elini kolunu sallayarak geziyor. Bana göre ise kasten adam öldürmek suçundan yargılanması gerekiyordu. Sadece diğer oğlum için ayakta duruyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN