‘Silahla öldürmüş gibi ceza verilmeli’

Adıyaman’da alkollü sürücünün kullandığı otomobilin çarparak ölümüne neden olduğu Halime Özkan’ın eşi: Şoförü alkollü olan araç, silahtan çıkmış bir mermi gibi. En ağır ceza verilmeli

‘Silahla öldürmüş gibi ceza verilmeli’
Adıyaman'da 16 Ağustos'ta kızının çok sevdiği pastayı yapmak için süt alıp, eve dönen bir çocuk annesi Halime Özkan'a (46) Metin Güler idaresindeki otomobil çarptı. Ağır yaralanan kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sürücü Metin Güler'in alkollü olduğu belirlendi. Eşinin hayatını kaybettiği yolu gösteren ve "Bu yoldan geçerken içim yanıyor" diyen Mahmut Özkan (51) yaşadıklarını SABAH'a anlattı: "Alkollü araç kullanan ve bir cana kast eden kişilere en ağır ceza verilmesi gerekir. Verilen ceza caydırıcı olmalı ki diğer sürücülere örnek teşkil etsin. Alkollü araç kullanan kişi sadece karşıdakinin değil onun geride bıraktığı kişileri de yaşayan ölü haline getiriyor. Kızım annesiz kaldı. Şoförü alkollü olan araç, silahtan çıkmış bir mermi gibi. Kaza olabilir fakat alkol ve sürat olunca iş değişiyor. Alkollü bir kişinin yaptığı kaza sonucu birileri canından oluyorsa, kaza yapan kişi silahla adam öldürmüş gibi cezalandırılmalı."

ANNESİNDEN YADİGÂR SARIKIZ
Mahmut Özkan, ilköğretim okulu 6. sınıf öğrencisi olan kızı Fatma Emel Özkan'a hem annelik, hem babalık yapmaya çalışıyor. Annesinden kendisine yadigâr kalan kedi Sarıkız'a gözü gibi bakan küçük kız "Kedi bile sanki her gün annemi arıyor, sürekli onu kucağıma almamı istiyor, onu kucağıma aldığımda, ona sarıldığımda sanki annemin kokusunu alıyorum ve onu çok seviyorum. O bana annemden kalan yadigâr onu hiç yanımdan ayırmayacağım. Annemin ölümüne neden olan kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN