Oğlunun saçını lösemili çocuklar için bağışladı

Suriyeli İmane Elvaar, 3 yaşındaki oğlu Muhammed’in bebekliğinden beri uzattığı saçlarını kestirerek peruk yapılması için lösemi hastası bir çocuğa bağışladı

Oğlunun saçını lösemili çocuklar için bağışladı
Ülkesindeki iç savaş dolayısıyla 4 yıl önce Lübnan'a oradan da Türkiye'ye sığınan 26 yaşındaki Suriyeli İmane Elvaar, Gaziantep'te sevdiklerinden uzakta yepyeni bir hayata başladı. Eşi ve çocuğu sayesinde hayata tutunan İmane, çocuklar için oyuncaklar yapıp yardım faaliyetlerine katılıyor. Kaybettiği ağabeylerini, geride bıraktığı anne babasını, her biri başka ülkelere dağılan kız kardeşlerini ve hayallerini bir tarafa bırakan Elvaar, dilini bile bilmediği çocukların yüzünü güldürmeye çalışıyor. İmane Elvaar, Türkiye'ye geldiğinden beri yardım faaliyetlerinin içinde bulunmaya çalıştığını belirterek, 3 yaşındaki oğlu Muhammed'in saçlarını da lösemi hastası çocuklar için bağışlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Muhammed'in saçlarına büyük bir özenle baktığını ve taramaya bile kıyamadığını anlatan Elvaar, "O saçlarını istediği zaman uzatabilir. Yaptığı fedakârlığın farkında değil ama büyüdüğünde çok gururlanacağını düşünüyorum. Saçları uzun olduğu için kız zannediyorlar. Erkek olduğuna inanmıyorlar. Rahatsızlandığında hastaneye gitmiştik. Kız olduğunu, başkasının kimliğiyle geldiğimizi düşündüler" diye konuştu.
Elvaar, şunları kaydetti: "Muhammed 8 aylıkken çok güzel saçları vardı. Onları tavşan kulakları gibi bağlardım. O da saçlarını çok severdi. Sürekli taramaya çalışırdı. Bir gün aynanın karşısına oturttum, saçlarını dipten kestim. O gün çok üzüldü ve ağladı. O zaman kanserli çocuklar aklıma geldi. 'Saçları döküldüğünde ne kadar çok üzülüyorlardır' diye düşündüm. O günden sonra eşimle beraber Muhammed'in saçlarını uzatmaya karar verdik. Büyüdüğünde kanserli çocukların birine hediye etsin dedik. Bir nebze olsun onları gülümsetip gözyaşlarının kurumasına vesile olsun, Muhammed'in geçmişinde güzel bir iz olsun istedim. Daha küçükken güzel bir şey yaptığını hatırlarsın ve bu yolda devam etsin istiyorum."

'KARŞILIKSIZ İYİLİĞİ GÖRDÜM'
Elvaar, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı "Damla Projesi"ne katıldığını aktararak, bu proje sayesinde çok güzel insanlarla karşılaştığını, birkaç il gezdiğini ve buradaki çocuklara yardım ettiklerini söyledi. Projenin, hayatında çok şeyi değiştirdiğini anlatan Elvaar, "Karşılıksız iyiliğin ne olduğunu gördüm. Bir sürü farklı hayatlar gördüm. Ben de çok acılar çekmeme rağmen hayat devam ediyor" dedi. Elvaar, kendi saçlarını da lösemi hastaları için bağışladığını ifade etti.
BİZE ULAŞIN