Çamurlu kara lastik temiz yürek

Bir banka şubesine çamurlu ayakkabılarını kapı önüne bırakarak girince sosyal medyanın gündemine oturan Rukiye Güngör, SABAH’a konuştu: “Temizlikçilere haksızlık yapamazdım”

Çamurlu kara lastik temiz yürek
Ankara'nın Beypazarı ilçesinde 5 katlı binada bir başına yaşayan 65 yaşındaki Rukiye Güngör, bir banka şubesine girerken "çamurlu" diye ayakkabılarını çıkarınca sosyal medyada epey konuşuldu. SABAH, geçen yıl Kırıkkale Sulakyurt'ta çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye adı verilen Şerife Cesur'u (84) hatırlatan Güngör'e ulaştı. Günlük 50 lira yevmiyeyle tarlada çalıştığını söyleyen Güngör, "5 yıl önce kaybettiğim eşimden kalan emekli maaşıyla yaşıyorum. Çocuklarıma destek olmak için tarlaya gidiyorum. Evde tek başıma oturup ne yapacağım evladım. Bizim çalışmamız lazım. Eve gidip üzerimi değiştirme fırsatım olmadı. Banka şubesine gittiğimde baktım ayakkabılarım çamurlu. Orada temizlik yapan insanlara haksızlık yapmam olmazdı" dedi.'YARDIMA İHTİYACIM YOK'
Banka şubesine ayakkabılarını çıkarıp girdikten sonra görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine Beypazarı Kaymakamlığı ile belediye harekete geçti. Güngör, evine gelen görevlilerin, "Rukiye teyze bir ihtiyacın var mı? Sana yardım etmeye geldik" tekliflerine "Hayır. Bir ihtiyacım yok" karşılığını verdi. Yüreği güzel Güngör, şunları söyledi:
Oğlumla yaşıyordum. O da evlenince tek başıma kaldım. Bundan sonra paraya pula ihtiyacım yok. Tek amacım çocuklarıma destek olmak. Biriktirdiğim parayı kızım ve oğluma eşit şekilde veriyorum.
'ATADAN ALIŞKANLIK'
Biri kız iki çocuğum var. Kızım Ankara'da yaşıyor, evli. Oğlum ise 1.5 yıl önce evlendi. Kirada oturuyor. Eşimden kalan emekli maaşıyla yaşıyorum. Çocuklarıma destek olmak için tarlaya gidiyorum. Havalar soğuyana kadar çalışacağım. Ömrüm el verdikçe çalışmaya devam edeceğim. Havalar sıcak olduğunda haftanın her günü gidiyorum tarlaya. Ayakkabıları çıkarmam normal. Bize atadan, dededen kalmış alışkanlık. Bir eve giderken ayakkabılarımızı çıkarırız. Önceki gün de tarladan geldiğim için çamurlu ayakkabıları hiç tereddüt etmeden çıkardım. Yine gidersem bankaya yine çıkarırım.

BİZE ULAŞIN