Alibeyköy trafiği tünelle çözülecek

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Alibeyköy merkezinde ciddi trafik sıkışıklığı oluştuğunu belirterek “İGDAŞ’ın karşısından girip, Vardar Caddesi’ne uzanan tünel planlıyoruz. Bir ay içinde başlayıp 6-7 ayda bitecek” dedi.

Alibeyköy trafiği tünelle çözülecek
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Eyüpsultan'da devam eden yatırımlar ve Eminönü-Eyüp -Alibeyköy Tramvay Hattı'nın inşaatında incelemelerde bulundu. Eminönü'den başlayıp Alibeyköy'de son bulacak ve 14 duraktan oluşacak Eyüp-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın son durumu hakkında bilgi veren Uysal "Daha önce ihalesi yapılmış, inşaatına başlanmış bu hattı 2018 yılı sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

800 METRELİK TÜNEL
Alibeyköy'ün merkezinde araç trafiğinde çok ciddi bir sıkışıklık olduğuna dikkat çeken Uysal, buradaki sorunu çözmek için de girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Uysal, Eyüp'teki trafik sorunu ile ilgili şu bilgileri verdi; "Alibeyköy merkez trafiğine girmeden, İGDAŞ'ın hemen karşısında, oradan Silahtarağa'dan Vardar Caddesi'ne bir tünelle geçmeyi planlıyoruz. Bu tünelle oradaki trafiği rahatlatmış olacağız. Her halde bir ay içinde başlayıp 800 metrelik tüneli, 6-7 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Yani 2018'in ikinci yarısında tüneli bitirmiş ve hizmete açmış oluruz" dedi. Eyüp meydan düzenlemesine de kısa süre içinde başlanacağını belirten Uysal "Birkaç sene içinde buralar cazibe merkezi olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN