8 saat 53 dakikalık skandalın görüntüsü

İzmir’de kreş sahibinin söktüğü ancak polisin bulduğu kamera kayıtları küçük Alperen’in 08.08’de serviste unutulduğunu, 17.01’de de ölü bulunduğunu gösterdi

8 saat 53 dakikalık skandalın görüntüsü
İzmir'de serviste unutulan 3 yaşındaki Alperen Sakin'i öldüren skandalın görüntüleri ortaya çıktı. Çiğli ilçesi Köyiçi Mahallesi'nde geçen 15 Ağustos'ta meydana gelen olayda, Serkan Sakin ile Buket Sakin çiftinin oğulları Alperen Sakin, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Çiğli Özel Sevgi Yumağı Anaokulu'na götürülmek üzere 47 yaşındaki servis şoförü T.İ. ile rehber personel 17 yaşındaki D.K.'ye teslim edildi. Öğrenciler indirildiği sırada D.K., ağlayan bir öğrenciyi alarak okula girdi. Serviste uyuyan Alperen'i fark etmeyen şoför, aracı okulun yanında bulunan ve otopark olarak kullanılan boş arsaya çekti. Alperen'in kreşte olmadığını yaklaşık 9 saat sonra fark eden öğretmenler ile görevliler, okul ve bahçesini aramaya başladı. Okulun güvenlik kamera kayıtlarında Alperen'in okula hiç girmediğini gördü. Bunun üzerine okul servisine bakan görevliler, minik Alperen'in, sabah oturduğu koltukta cansız bedenini buldu.

DAKİKA DAKİKA İHMAL
Okul sahibinin skandalı örtbas edebilmek için önce yerinden söktürüp gizlediği, ardından polisin araştırmalarıyla bulunan okula ait güvenlik kamerası kayıtları acı olayı dakika dakika ortaya koydu. Görüntülere göre, Servis aracı 08.08'de anaokulun önüne geldi. 17.01'de, Alperen'in cansız bedenini bulan okul görevlisi küçük çocuğu kucağında içeri aldı. Okul içinde 2 dakika 41 saniye tutulan Alperen'in, bu kez 17.03'de üzerine çarşaf sarılı olarak çıkartılıp hastaneye götürüldüğü saptandı. Bilirkişilerin incelediği görüntülerde, okuldaki çocukların olanları fark etmeyip yemek yedikleri, personelin ise büyük telaş yaşadığı yer aldı.
BİZE ULAŞIN