‘Çocuklarımı kurtaramadım’

Antalya’da babaları tarafından öldürülen Elasu ile Hira’nın cansız bedenlerini anneleri Şura Akkök Akşeker aldı. Genç kadın, “Beni vurup çocuklarımı kaçırdı. Çocuklarımı kurtaramadım” diye gözyaşı döktü

‘Çocuklarımı kurtaramadım’
Antalya'da kızları Elasu (3) ile Hira'yı (5) ruhsatsız tabancası ile öldürdükten sonra aynı silahla intihar eden baba Göksel Akşeker'in (40) cenazesi Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan alındı.
Göksel Akşeker'in, geçtiğimiz 30 Ağustos'ta göğsünden vurduğu Şura Akkök Akşeker iki kızının cansız bedenini almak için geldiği Adli Tıp Kurumu önünde gözyaşlarına boğuldu. Kızlarını babalarından alabilmek için çok uğraştığını belirten acılı anne, "Çocuklarımı bu adamın elinden kurtarmak için çok uğraştım. Ancak başaramadım. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Bu cani onlarca suçtan sabıkası olmasına rağmen, geçen ağustosta bir anda cezaevinden çıktı. Üstelik uyuşturucu bağımlısıydı. Nasıl çıktığını da anlayamadım" dedi. Talihsiz kadın, eşinin cezaevinden çıktıktan sonra çocukları gösterme bahanesiyle kendisini çağırıp göğsünden vurduğunu ve 6 saat işkence yaptığını anlattı.

ÇOCUKLARI KAÇIRDI
Çocukları alıp kaçan eşinden bir daha haber alamadığını anlatan Şura Akkök Akşeker, "Günlerce evlatlarımı aradım. Polise başvurdum ancak alamadım. Şimdi onların cansız bedenini teşhis etmeye geldim. Annesi oğlunun ne tür bir insan olduğunu bildiği halde evi kendi adına kiralayarak onları oturttu. Benim çocuklarımın ölmesine sebep olanlardan şikayetçiyim" diye konuştu.
Cenazenin alınışı sırasında minik kızların annesi Şura Akkök Akşeker ve yakınları ile Göksel Akşeker'in akrabaları arasında gerginlik yaşandı. Göksel Akşeker'in cenazesi memleketi Kahramanmaraş'a götürüldü. Elasu ve Hira'nın cansız bedenleri de Kahramanmaraş'a götürülerek toprağa verilecek.
BİZE ULAŞIN