Bende vicdan ne gezer

Adana’da yakalanan dolandırıcının pişkinliği çileden çıkardı: Bende vicdan ne gezer... Aileme acımıyorum onlara mı acıyacağım? Ben kimseyi dolandırmadım, onlar bana dolandı

Bende vicdan ne gezer
Adana'da kendini savcı olarak tanıtıp tuzağına düşürdüğü 2 kişinin 170 bin lirasını alan Emin Akyol (23), polisin ısrarlı takibi sayesinde yakalandı. Çeşitli suçlardan sabıkası bulunan Emin Akyol, geçen 27 Ekim'de 79 yaşındaki Ömer Telli'yi cep telefonundan arayarak, kendisini savcı olarak tanıtıp, "FETÖ'cü bir terörist yakaladık. Üzerinde sizin kimliğiniz çıktı. Bankadaki paranızı çekecekler. Hemen paranı çek ve bize getir. Devlet güvencesinde olacak. Eğer parayı getirmezsen cezaevine gireceksin" dedi. Paniğe kapılan Ömer Telli, hesabındaki 70 bin lirayı çekti. Akyol'da, telefonda Atatürk Parkı'na yönlendirdiği kurbanına, içinde paraların olduğu poşeti bir ağacın dibine bıraktırdı. Kurbanı biraz uzaklaştıktan sonra parayı alan Akyol, koşarak olay yerinden ayrıldı. Ömer Telli ise "Parayı bıraktım" dedikten sonra telefon kapandı. Dolandırıldığını anlayan yaşlı adam polise giderek şikâyetçi oldu.

YARIM KİLO ALTIN VERDİ
Ardından 8 Kasım'da bu kez 76 yaşındaki Günay Dağlık'ı arayan Akyol, yine kendisini savcı olarak tanıtıp FETÖ bahanesiyle kadının para ve altınlarını istedi. Ne yapacağını şaşıran yaşlı kadın, hemen evinde bulunan yarım kilo külçe altın ile 6 bin lira ve bin doları çantaya koydu. Eve gelen Akyol, parmak izi bırakmamak için zile kıyafetini geçirdiği eliyle çaldı. Güvenlik kamerasını görünce, elindeki dövmesini de gizleyen Akyol'u gören Günay Dağlık, çantayı teslim etti. Numarayı tekrar arayan Dağlık, ulaşamayınca dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu. Olayın ardından bölgedeki 50 güvenlik kamerasını inceleyen polis, kimliğini tespit ettiği zanlıyı saklandığı evde yakaladı. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen dolandırıcı, "Ben kimseyi dolandırmadım, onlar bana dolandı. Benim alakam yok, varsa cezamız yatarız. Bende vicdan ne gezer. Ben aileme acımıyorum. Kendime bile acımıyorum, onlara mı acıyacağım? Giderim tek ayak üzerinde o cezaları yatarım" dedi. Zanlı tutuklandı.
BİZE ULAŞIN