Kadife’den müjde var

Mardin’de bacakları kırık halde bulunup tedavi için İstanbul’a getirilen “Kadife” ile “İnci” ayağa kaldırıldı. Üstelik Kadife 4 aylık hamile çıktı!

Kadife’den müjde var
Mardin'de bacakları kırık halde bulunan ve tedavi için İstanbul'a getirilen eşekler "Kadife" ile "İnci" yeniden ayağa kaldırıldı. Üstelik Kadife'den bir de müjde var: 4 aylık hamile.

İNCİ'YE PROTEZ TAKILABİLİR
İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde geçen 24 Ekim'den bu yana tedavi gören Kadife'yle İnci'nin bacakları alçıya alındı. Kadife'nin ayağına platin takılacaktı ancak ameliyat hazırlıkları yapılırken hamile olduğu tespit edildi. İnci'nin durumu ise daha kritik. Kırığı sorunlu ve ameliyat gerekebilir. Ameliyatta öngörülen düzelme olmazsa İnci'nin sağ ön bacağı kesilip, protez takılabilir. Başhekim Prof. Dr. Oktay Düzgün "Kadife'nin hamileliği sürpriz oldu. Hemen ilaç tedavisini kestik. Bacağındaki enfeksiyonun kendi kendine iyileşmesini bekleyeceğiz. İnci'nin ayağındaki kırık ise daha sorunlu. Ayağına protez takılacak. Operasyon zamanı, bacağındaki kas zedelenmesi ve enfeksiyonun tamamen bitmesine bağlı" dedi. Üniversitenin acil servisinde 24 saat hizmet veriliyor. Gece nöbetinde ise en az üç hekim çalışıyor.
BİZE ULAŞIN