Annenin uyuşturucu savaşı

Uyuşturucu bağımlısı oğlu cezaevinde olan Gülay Aslanboğa, diğer gençlerin de bu batağa düşmemesi için park park, sokak sokak dolaşarak gördüğü gençlere uyarıda bulunuyor

Annenin uyuşturucu savaşı
Adana'da oturan ve eşinden boşanan 51 yaşındaki Gülay Aslanboğa'nın oğlu Sercan Özyardımcı, iddiaya göre lise birinci sınıfa gittiği dönemde uçucu madde bağımlısı oldu. Daha sonra ise esrar ve uyuşturucu kullanmaya başladı. Evden kaçıp arkadaşlarıyla parklarda uyuşturucu kullanan Sercan, uyuşturucu parası bulamayınca annesini bıçakla tehdit edip para almaya başladı. Çaresiz kalan anne, oğlu hakkında şikâyetçi oldu. 23 yaşındaki Sercan Özyardımcı hakkında Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iki ayrı "yağma" davası açıldı. Yargılama sonucunda 10 yıl hapisle cezalandırılan genç 1.5 ay önce yakalanıp, tutuklandı. "Kimse evladının cezaevine girmesini istemez ama ben onu şikâyet etmeye mecbur kaldım" diyen anne Aslanboğa, yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı: "Binlerce genç gibi uyuşturucu batağına saplanmıştı. Evden çok parklarda yatıyordu. 'Anne tedavi olmak istiyorum ama yapamıyorum' diyordu. Dışarıda kalsaydı ya beni öldürecekti ya da kendisi bir park köşesinde ölecekti. Mecburen şikâyetçi oldum. Oğlumun cezaevinde tedavi edilmesini istiyorum."

İKİ GENCİ İKNA ETTİ
Oğlunun uyuşturucuya her yerde 3 liraya satılan uçucu madde ile başladığını belirten Gülay Aslanboğa, diğer gençlerin bu bataklığa düşmemesi için uyuşturucuya karşı adeta savaş açtı. Parklarda, sokaklarda dolaşan kadın, gençleri uyarıyor ve uyuşturucunun zararlarını şöyle anlatıyor: "Oğlumu kurtarmak için yıllardır onu parklarda aradım. 3 liralık bu illet sizi ölüme götürür. Haberiniz yok. Oğlum bunun yüzünden cezaevinde. Hayatınızı karartmayın." Genç kadının uyarılarını dinleyen Y.Ç. ile E.K. adlı iki genç tedavi görmek istediklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN