Kendi kendini gasp ettirdi

Döviz bürosu çalışanı kendini gasp ettirdi. İnandırıcı olmak için psikiyatri kliniğine de yattı ama polis gasp görüntülerine inanmayınca gerçek ortaya çıktı

Kendi kendini gasp ettirdi
İstanbul Fatih'te İranlı bir işadamının döviz bürosunda çalışan ve 'gasp edildim' diyerek polise başvuran Ali Okan H.'nin yalanı ortaya çıktı.
Olay, 16 Ekim'de Taya Hatun Mahallesi'ndeki döviz bürosunda meydana geldi. İddialara göre, eli silahlı iki kişi içerdeki çalışanın elini kolunu bağladıktan sonra 265 bin dolar, 30 bin lira ve 5 bin euro nakit parayı alıp kayıplara karıştı. Olay yerine ulaşan Gayrettepe Hırsızlık Büro Amirliği ekibi, işyerine ait güvenlik kamerasına yansıyan o anları gerçekçi bulmadı. Kapsamlı soruşturma sırasında şüphelilerden biri yakalandı. Şüpheli Dursun S., "Görüntülerdeki işyeri çalışanı Ali Okan H. ile bir gün önce buluştuk ve plan yaptık. Sonra da soygunu yaptık" dedi. İtiraf üzerine Ali Okan H. gözaltına alındı. Ali Okan H.'nin planın inandırıcı olması için, psikolojisinin bozulduğu gerekçesiyle Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü'nde tedavi gördüğü, 3 gün hastanede yattığı da ortaya çıktı. 2 şüpheli tutuklandı.
BİZE ULAŞIN