Kartal bebekten sevindiren haber

15 aylık kalp hastası Kartal bebeğin, Almanya’da kalp nakli olduğu açıklandı. Doktorlar Kartal bebeğin tam olarak iyileşmesi için ilk 48 saatin çok önemli olduğunu vurguladı

Kartal bebekten sevindiren haber
Sosyal medyada tüm Türkiye'nin kampanya başlattığı 15 aylık kalp hastası Kartal Yıldırım'dan sevindirici haber geldi. Belçika'da uygun bir kalp bulunan Kartal bebek, Almanya'da ameliyat edildi. Kalp Damar Cerrahı Prof. Hakan Akıntürk ve ekibinin operasyonu ile hayata tutunan Kartal'ın tam iyileşmesi için ilk 48 saatin sorunsuz geçilmesi bekleniyor.

19 SAATTE SERVET
Temmuzda sosyal medyadaki seferberlikle o dönem 10 aylık olan Kartal Yıldırım için gereken 1 milyon 99 bin euro sadece 19 saatte toplanmıştı. Bunun üzerine 5 aydır Almanya Giessen'deki Justin Liebig Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalp nakli için bekleyen aileye sevinçli haber geçtiğimiz gün ulaştı. Uygun kalbin bulunması üzerine Kartal bebek önceki akşam ameliyata alındı. 5 aydır Almanya'da yoğun bakımda tedavisi süren Kartal, ilk olarak yapay kalbin çıkarılması için bir ameliyat geçirdi. Ardından Prof. Dr. Hakan Akıntürk tarafından nakil ameliyatını gerçekleştirdi. Kartal'ın tam olarak iyileşmesi için doktorlar ilk 48 saatin önemli olduğunu vurguladı.

'YÜCE GÖNÜLLÜ ANNE'
Oğlunun yeniden sağlığına kavuşacağının sevincini yaşayan anne Ahu Yıldırım duygularını sosyal medyada paylaştı. Yıldırım, oğlu için paylaştığı mesajda şunları kaydetti: "Bu gece bir anne bilmediğim bir yerde ağlıyor. Ama o yüce gönüllü anne başka bir annenin yavrusuna hayat olduğunu biliyor. Ve ben şimdi diyorum ki artık benim 3 çocuğum var. Lal, Kartal ve Kartal'a hayat veren kalbin sahibi bebek. Hangi ülkeden bağışlandı, bebek kız mı erkek mi? Bu bilgiler gizli, verilmiyor bize. Ama ben buradan binlerce kez minnetimi yazacağım. İnanıyorum ki bizim hikâyemiz umut olacak. İnanıyorum ki ülkemiz de anneler organ beklerken ağlamayacak. İnşallah her şey yolunda gidecek. Dua dua dua. Allah ol der ve olur. Tek mucize ondan gelir. Şimdi dualarla bekleme zamanı."
BİZE ULAŞIN