‘Kardeşim kollarımda can verdi’

Osmaniye’de bebeğe isim koyma tartışmasında ölen 23 yaşındaki Musa Çecan’ın ablası, “Kardeşim yaşasaydı bugün askere gidecekti” dedi. Öte yandan silahlı kavga güvenlik kameralarına yansıdı

‘Kardeşim kollarımda can verdi’
Osmaniye'de yeni doğan bebeğe isim koyma tartışması yüzünden iki aile arasında çıkan ve bir kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı silahlı kavga güvenlik kameralarına yansıdı. Ölen gencin ablası, "Kardeşim yaşasaydı bugün askere gidecekti. Kollarımda can verdi" dedi. Olay 21 Kasım günü Karaboyunlu Mahallesi'nde meydana geldi. 15 yıllık evli ve 4 çocukları olan Niyazi (43) ve Emine Çecan (40) çiftinin bir erkek bebekleri daha oldu. Çift arasında, dünyaya gelen bebeğe isim verme konusunda tartışma çıktı. Niyazi Çecan bebeğe kendi babasının ismi olan "Nuh," Emine Çecan ise babası olan "Hasan"ın ismini vermek istedi. Ancak anlaşma sağlanamadı ve tartışma çıktı.

EVLİLİK PLANI YAPIYORDU
Ailelerin de dâhil olduğu tartışma kavgaya dönüştü. Taşlı, sopalı ve silahlı kavgada askerden izne geldiği öğrenilen Niyazi Çecan'ın kuzeni Musa Çecan (23) av tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti. Cinayetin yaşandığı kavga, güvenlik kameralarına da yansıdı. Olayın ardından bebek ve annesi koruma altına alınarak sığınma evine yerleştirildi. Kavga sırasında hayatını kaybeden Musa Çecan'ın ablası Melek Çecan, kardeşinin kollarında öldüğünü belirterek, "Eğer ölmeseydi bugün Kıbrıs'taki görevine dönecekti. KOSGEB'e başvurmuştu, askerden dönünce iş yeri açacaktı. Bekârdı, evlenme planı yapıyordu. Lacivert bir takım elbise almıştı, 'Allah kısmet ederse olur' demişti. Hiçbir suçu, günahı yoktu. Nasıl oldu anlamadım. Gözümüzün önünde oldu olay. Kardeşim Musa kollarımda can verdi" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN