Acilin de acili listesinde

“Yaşamak istiyorum. Lütfen bağış yapın” çağrısıyla gönüllere kazınan Yusuf Çello’nun kalp yetmezliği daha da arttı. Yusuf, yoğun bakımda yardımcı kalp destek cihazına bağlandı

Acilin de acili listesinde

Yusuf Çello, 18 yaşında. Kalp yetmezliği nedeniyle tam iki yıldır hastane evi oldu. Son dönemde kalp yetmezliği daha da artan Yusuf, yoğun bakım ünitesinde yardımcı kalp destek cihazına bağlandı. Acil kalp bekleyenlerin listesinde Yusuf, "acilin de acili" yani ilk sıraya alındı. Gaziantepli Yusuf Çello, geçen yıl nisanda uzun süredir geçmeyen grip nedeniyle doktora gitti. Doktorlar, Çello'ya grip değil kalp yetmezliği hastası olduğunu söyledi. İstanbul'da Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatırılan Çello, hastalığı nedeniyle lise öğrenimini de yarıda bırakmak zorunda kaldı.

CENK TOSUN'LA TANIŞMIŞTI
"Yaşamak istiyorum. Lütfen bağış yapın" çağrısıyla gönüllere kazınan Çello, her fırsatta en çok evini ve arkadaşlarıyla oyun oynadığı günleri özlediğini dile getiriyordu. Beşiktaş sevdalısı Yusuf'un hayali Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun'la tanışmaktı. Bir Yudum Umut Derneği yöneticisi ve hastanenin müdür yardımcısı Berrin Yudum Sağırlı, geçtiğimiz aylarda hayalini gerçekleştirince, Yusuf havalara uçmuştu. Ziyarete, 'Sarı Fırtına' lakaplı Metin Tekin de gelmişti.

"NE OLUR YUSUF'U YAŞATIN"
Onun tek isteği bir kalp ama beklediği bağış bir yıldır gerçekleşmedi. Ama kalp bağışı az olduğu için umutlar tükeniyor. Ailesi "Ne olur oğlumuzu yaşatın" çağrısı yapıyor. Yusuf, yoğun bakım servisinde yardımcı kalp destek cihazına bağlandı. Başhekim Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cevdet Uğur Koçoğlu, "Yusuf, yardımcı destek cihazına alındı. Acilin acili pozizyonda kalp bekliyor. Sağlık Bakanlığı'nın organ nakil sistemi var. Bu sisteme göre ilk yapılacak kalp bağışı, Yusuf'a gelecek" dedi.

BİZE ULAŞIN