E-5'te vurulan enişte ile ilgili şok gerçek!

E-5'te otomobilinde kayınbiraderleri tarafından silahlı saldırıya uğrayan Murat Altın'ın Dolandırıcılık ve Resmi Belgede sahtecilik suçlarından bir çok kaydının olduğu ve 2011 yılında Antalya'da düzenlenen Boş Mezar Operasyonu kapsamında örgüt lideri olarak tutuklandığı daha sonra tahliye edildiği belirlendi.

E-5'te vurulan enişte ile ilgili şok gerçek!

Avcılar'da otomobille yolu kesilen ve boşanma aşamasında olduğu kayınbiraderleri tarafından cinsel organından vurulan Mustafa Altın'ın 2011 yılında Antalya'da gazete, televizyon ve internet ortamındaki ölüm ilanları aracılığıyla ulaştıkları kişileri dolandırdıkları iddiası ile 5 kişi ile birlikte yakalandığı ortaya çıktı.

Avcılar'da araca silahlı saldırı kamerada

Merkez Mahallesi Metrobüs Durağı yakınlarında E-5'te otomobilinde kayınbiraderleri tarafından silahlı saldırıya uğrayan Murat Altın, Murak Kölük Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri yaralı Mustafa Altın'ın Dolandırıcılık ve Resmi Belgede sahtecilik suçlarından bir çok kaydının olduğu ve 2011 yılında Antalya'da düzenlenen Boş Mezar Operasyonu kapsamında örgüt lideri olarak tutuklandığı daha sonra tahliye edildiği belirlendi.

BOŞ MEZAR OPERASYONU

Söz konusu Boş Mezar Operasyonu 2011 yılı Ekim ayında düzenlenmişti. Antalya'da gazete, televizyon ve internette gördükleri ölüm ilanları aracılığı ile ölen kişilerin yakınlarına ulaşarak ölen kişinin kendilerine yüklü miktarda borcu olduğunu ve ödenmemesi durumunda faiziyle yüklü miktarlara ulaşacağı tehditleriyle dolandırıcılık yaptıkları belirlenmişti. Boş mezar operasyonu kapsamında o tarihte 2 ay içerisinde yakınlarını kaybeden 50'ye yakın kişiyi o tarihte 120 bin TLye yakın dolandırdıkları belirtilen şüphelileri 2 ay teknik ve fiziki takibe almıştı. Polis ekipleri, çete lideri konumundaki Mustafa Altın ile birlikte 2'si kadın 5 kişiyi yakalamıştı. Bu kişilerin dolandırdıkları kişilerden ödemeleri, verdikleri banka hesap numaralarına yatırmalarını istedikleri de tespit edilmişti.

BİZE ULAŞIN