5 kişilik aileden haber yok

Kastamonu’da, iki evin kül olduğu yangında 5 kişilik aileden haber alınamıyor. Jandarma kundaklama ihtimali üzerinde duruyor

5 kişilik aileden haber yok
Kastamonu merkeze bağlı Bürme köyünde, birisi boş, diğerinde 5 kişilik ailenin oturduğu 2 ev, bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında kül oldu. Kış aylarında sadece Fazıl Çataloğlu ile ailesinin yaşadığı Kuzören Mahallesi'nde yangın çıktığını gören köy sakinleri, itfaiyeye haber verdi. İtfaiyenin söndürdüğü yangında Fazıl Çataloğlu ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evler tamamen yandı.

ÇOCUK KEMİKLERİ BULUNDU
Fazıl ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'ndan haber alınamaması üzerine enkazda arama kurtarma çalışması başlatıldı. Jandarma ve AFAD ekibinin yaptığı çalışmalar sonucu Fazıl Çataloğlu'nun yanan evinin enkazında çocuk kemiklerine ulaşıldı. Çataloğlu'nun traktörü ise eve yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Elmayakası mevkisinde ormanlık alanda bulundu. Yanan iki ev arasında yaklaşık 50 metre bulunması nedeniyle jandarma, kundaklama ihtimali üzerinde duruyor. Fazıl Çataloğlu'nun akrabası Hamdi Çolakoğlu, çok üzgün olduklarını, her yeri aramalarına rağmen aileyi bulamadıklarını belirtti. Olayın peşini bırakmayacaklarını vurgulayan Çolakoğlu, şunları söyledi: "Sabah traktörle pazara hayvan satmaya gideceğini söylemiş, gitmemiş. Askerler arazide arama çalışması yapıyor. Arama sırasında Elmayakası mevkisinde 5 koyun canlı olarak bulunmuş. Traktörle başka bir yere mi gittiler, yoksa öldürülüp bir yere mi atıldılar? Ne yapıldı bilemiyoruz."
BİZE ULAŞIN