Babasına tokat davası açtı

İstanbul’da kredi kartı harcamaları yüzünden tartıştığı kızına tokat atan baba, genç kızın şikâyeti üzerine davalık oldu. Babaya 1 ay uzaklaştırma kararı verildi

Babasına tokat davası açtı
Güngören'de 45 yaşındaki Seyit H. ile Gazi Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki kızı Gamze H. arasında 9 Kasım'da banka kartındaki harcamalar nedeniyle tartışma çıktı. İddiaya göre baba, kızına tokat attı. Hastaneye gidip darp raporu alan Gamze H., öz babasından şikâyetçi oldu. Şüpheli Seyit H. kızının psikolojik sorunları olduğuna dikkat çekerek, "Kızım tedavi görmekte ve ilaç kullanmaktadır. Ankara'da okuyor. Sağlık sorunlarından dolayı tedavi görmesi için buraya getirdim. Bugün banka kartı için kızıma sorular sordum. Kızım da sinirlendi ve bağırmaya başladı. Ben de daha fazla bağırmasın diye elimle kızımın ağzını kapatmaya çalıştım. Ama beni dinlemedi. Yanımdan hızla uzaklaşarak koşmaya başladı. Koşarken de kendi kendine vurdu. Kızımı kesinlikle darp etmedim. Hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum" dedi. Bakırköy 6. Aile Mahkemesi, babaya 1 ay uzaklaştırma kararı verdi. Öte yandan Gamze H.'nin 'Dissosiyatif Bozukluk' rahatsızlığı nedeniyle tedavisini yürüten psikiyatristin dosyaya giren raporunda, olaydan 2 gün önce kontrol muayenesinde tedavisinin devam edilmesini tavsiye ettiğini belirtti. Ayrıca Gamze H. bu durumdayken baba refakatinden uzak kalmasının hem kendisine hem de çevresine karşı zararlı olabileceği belirtildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede baba Seyit H. hakkında 'Alt soya karşı kasten yaralama' suçundan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DİSSOSİYATİF BOZUKLUK NEDİR?
Dissosiyatif'in kelime anlamı çözülmedir. Çeşitli ruhsal sıkıntılar veya travmatik (üzücü, korkutucu, utandırıcı, öfke uyandırıcı) olaylarla bireyde bilinç, bellek ve kimlik sorunlarının (farklı biriymiş gibi konuşma, konuşamama, bayılma, unutkanlık, kim olduğunu bilememe vb) ortaya çıkması anlamına gelir.
BİZE ULAŞIN