Dayakçı kızlara 10’ar yıl hapis

Trabzon’da evlerine çağırdıkları 3 kızı biber gazı sıkarak elektroşok verip döven 2 üniversiteli kız, biber gazı silah sayılınca “Hürriyeti tahdit” suçundan 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı

Dayakçı kızlara 10’ar yıl hapis
Trabzon'da, geçen şubatta sosyal medya üzerinden tartışınca evlerine çağırdıkları kızları biber gazıyla etkisiz hale getirerek elektroşok verip döven ve görüntüleri de internetten paylaşan üniversiteli 3 genç kızın davası karara bağlandı. 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dünkü duruşmasında mahkeme, sanıklardan Hasibe Hacısalihoğlu ile Mihriban Yılmaz'ı, 3 kızı zorla alıkoyarak şiddet uyguladıkları gerekçesiyle "Hürriyeti tahdit" suçundan 3'er kez, 2'şer yıldan toplam 6'��ar yıl hapis cezasına çarptırdı.

BİBER GAZI SİLAH
Biber gazı ve elektroşok aletini silah olarak kabul eden mahkeme, eylemin silahla gerçekleştirilmiş olmasından dolayı, cezayı 4 yıla çıkardı. Ardından müşteki kızların hakaret ve aşağılamalarını "Haksız tahrik" kabul eden mahkeme, cezayı dörtte bir oranında indirerek, 2 üniversiteliyi 3'er kez 3 yıl 4 aydan toplam 10'ar yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların pişman olmamaları nedeniyle mahkeme, bu nedenle indirime gitmedi. Cezaları 2 yıldan fazla olduğu için ertelenemeyen ve paraya çevrilemeyen üniversiteli kızlar, karar kesinleşirse cezaevine girecek. Mahkeme bu suçtan beraat eden Nurçin Çam hakkında ise mağdur kızların dövülmesini kendi rızaları dışında videoya alarak sosyal medyada paylaştığı için savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı. Müşteki sanıklar Esra Kılıç ve Kübra Taylan ise beraat etti.
BİZE ULAŞIN