Emrah Serbes’e 22.5 yıl istendi

Alkollü halde kullandığı otomobille önünde seyreden araca çarparak 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes hakkındaki soruşturma tamamlandı. Serbes’in 22.5 yıla kadar hapsi istendi

Emrah Serbes’e 22.5 yıl istendi
Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı, 22 Eylül'de İzmir-Aydın otoyolunda yazar Emrah Serbes'in arkadan çarptığı otomobilde aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olduğu kazaya ilişkin soruşturmayı tamamladı.
Dava açılması için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen fezlekede, Emrah Serbes'in 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak' suçunu işlediği vurgulanarak bu kişinin TCK'nın 85/2 maddesi gereği cezasının artırılarak üst sınır olan 22.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Fezlekede, kazanın meydana gelişini gösteren olay yeri tespit tutanakları, Serbes'e ait doku ve kan örneklerinin sonuçlarını içeren adli tıp kurumu raporları ile görgü tanıklarının ifadeleri de yer aldı. Fezlekede, ilk aşamada aracı kendisinin kullandığını iddia eden arkadaşı Kenan Doğru için de 'suç üstlenmek'ten 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
BİZE ULAŞIN