‘Uyan, birincisin’ dediler

Almanya’nın en güzel Türk kızı seçilen Mihriban Zeren SABAH’a konuştu: Finalde ismimi duyduğumda inanamadım. Arkadaşlarım beni çimdikleyince kendime geldim

‘Uyan, birincisin’ dediler

Almanya'da Türk kızları arasında düzenlenen Miss Turkuaz 2017 Yarışması'nda birinci seçilen Mihriban Zeren, yarışma gecesini anlattı. Annesi Rumen, babası Türk olan ve 1996'da Bükreş'te doğan Mihriban, "Çok heyecanlıydım. Yarışma öncesinde birinci olacağımı düşünmemiştim. Çünkü çok güzel kızlar vardı" dedi. Finalde ismini duyduğunda inanamadığını anlatan Mihriban, "Birinciliğime arkadaşlarımın dürtmesi, çimdiklemeleri sonrası inanabildim. Bana 'Uyan. Birincisin' dediler" ifadesini kullandı.

Birincilikten sonra hayatının çok değiştiğine değinen Mihriban Zeren şöyle konuştu: "İnsanların bana bakışları değişti. Benimle tanışmak isteyenler, fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. Reklam yüzü, video klip çekiminde rol teklifi, katalog çekimleri, sanatsal ve kültürel etkinliklerle ilgili teklifler geliyor." Bir diş ve yüz cerrahının yanında tıbbi sekreterlik yapan Zeren, eğitim hayatına devam edeceğini söyledi. Zeren, "Alanımda yükselmek istiyorum. Birkaç yıl sonra sağlık alanında üniversiteye başlamak istiyorum. Oyunculuk ve mankenliğe de açığım. Avrupa'da tek başına ayaklarının üstünde duran bir Türk kızı olarak arkadaşlarıma da örnek olmak istiyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN