Dokuz bıçak darbesi yetmedi, kurşunladı

Antalya’da, Rıdvan Akgün, boşanmak isteyen karısını darp edip 9 kez bıçakladı. Tüm bunlarla yetinmeyen gözü dönmüş koca, ruhsatsız tabancasıyla genç kadını iki yerinden vurup kaçtı

Dokuz bıçak darbesi yetmedi, kurşunladı

Antalya'da yaşayan 28 yaşındaki Rıdvan Akgün kendisinden boşanmak isteyen 18 yaşındaki eşini önce dövdü, ardından 9 yerinden bıçakladı ve tabancayla vurdu. Ağır yaralanan kadın hastanede tedavi altına alındı. Olaydan sonra kaçan zanlı aranıyor.

ŞİDDET UYGULUYORDU

Kepez ilçesi Şafak Mahallesi'nde oturan 18 yaşındaki Songül Akgün, iddiaya göre bir süredir eşi Rıdvan Akgün'den (28) şiddet görüyordu. Genç kadın eşinden boşanmaya karar verdi ve işlemleri başlattı. Bu arada mahkeme Rıdvan Akgün hakkında uzaklaştırma kararı verdi. Bu duruma sinirlenen Rıdvan Akgün, dün sabah eşi ile Şafak Mahallesi'nde karşılaştı. Akgün, tartıştığı eşi Songül Akgün'ü dövmeye başladı. Daha sonra genç kadını bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan genç kadın "Ölüyorum kurtarın" diye çığlık atmaya başladı. Rıdvan Akgün belindeki ruhsatsız tabancayı çıkartıp, eşini iki yerinden vurup kaçtı.

DURUMU CİDDİ

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri talihsiz kadını Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Burada yapılan müdahalenin ardından vücudunda 9 kesik ve 2 kurşun bulunan kadın ameliyata alındı. Polis, olaydan sonra kaçan Rıdvan Akgün'ü yakalamak için çalışma başlattı.

BİZE ULAŞIN