İstanbul'a ne zaman kar yağacak? İstanbul hava durumunda son durum... (UYARI GELDİ)

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? soruları Aralık ayının gelmesiyle birlikte İstanbul'da yaşayan vatandaşların yanıtını en çok merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Meteoroloji ve AKOM'dan yapılan son dakika açıklamalarından sonra gözler dün geceye çevrilmişti. Bolu ve Düzce şehirlerinde kar yağışı etkili olsa da İstanbul'da şiddetli kar yağışı görülmedi. İstanbul hava durumu nasıl olacak? ve İstanbul'a ne zaman kar yağacak? sorularının yanıtlarını özel olarak hazırladığımız içeriğimizde bulabilirsiniz...

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? İstanbul hava durumunda son durum... (UYARI GELDİ)

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? sorusu yanıtını buluyor. Bugün özellikle öğle saatlerinden itibaren boğaz çevresinde ve Anadolu yakasında karla karışık yağmurun yağması bekleniyor. Bu yağışın İstanbul'un yüksek yerlerinde hafif kar şeklinde görüleceği belirtiliyor. İstanbul'a yakın şehirlerden Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde okullar tatil edildi.

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bolu, Muş, Bitlis, Şırnak, Van'ın güneyi, Hakkari, Bingöl, Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimleri ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı güney, iç ve doğu bölgelerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalacak. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BİZE ULAŞIN