İşte okulların tatil olduğu iller!

Okullar tatil oldu mu? Kar yağışı nedeniyle kar tatili haberleri peş peşe gelmeye başladı! Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler...

İşte okulların tatil olduğu iller!

Yurdun bazı bölgelerinde kar yağışı şiddetini sürdürüyor. Yanıtı en çok merak edilen konular arasında ise 'okullar tatil oldu mu?' sorusu yer alıyor. Anadolu Ajansı'ndan gelen son dakika bilgisine göre okulların tatil olduğu iller belli oldu.

İşte kar yağışı nedeniyle okulların tatil olduğu iller...

BİTLİS: Bitlis il merkezi ve Ahlat ilçesinde okullar bir gün tatil edildi. Bitlis'te etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarda bugün eğitime tam gün ara verildi. Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise, sadece ilçe merkezindeki ilk ve ortaokul ile liselerde elektrik ve su kesintisinden dolayı okulların tatil edildiği belirtildi.

SİİRT: Siirt'in Pervari ilçesinde kar yağışı dolayısıyla okullar bugün tatil edildi.

KARS: Etkili olan kar yağışı sebebiyle 7 Aralık Perşembe günü ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

AĞRI: Ağrı merkez ile Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinde, köy okulları, taşımalı eğitim kapsamındaki ilkokul ve ortaokullar ile liseler tatil edildi. İl merkezi, Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçe merkezleri ile Patnos, Tutak, Eleşkirt ve Doğubayazıt ilçelerinin tamamında diğer tüm okullarda eğitime öğretime devam edilecek.

NEVŞEHİR: Kar yağışı nedeniyle kentte taşımalı eğitim kapsamındaki okullar tatil edildi.

BİNGÖL: Karlıova ilçesinde taşımalı sistemdeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

VAN: Bahçesaray ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

BİZE ULAŞIN