İsmimizle gurur duyuyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün evlerinde ziyaret ettiği Sivaslı üçüzler Recep, Tayyip, Erdoğan “İsmimizle gurur duyuyoruz” diyor

İsmimizle gurur duyuyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayranı olan Orhan-Berrin Çakmak çifti 1987'de evlenince 12 yıl çocukları olmamıştı. Çift, yıllarca "Üçüz çocuğumuz olsun" diye dua etti. Sonunda da duaları gerçek oldu. Çift, üçüzlere Berhan Recep, Ensar Tayyip ve Berat Erdoğan adlarını koydu. 1999 doğumlu üçüzlerden Ensar Tayyip liseyi bir yıl geç bitirdiği için üniversiteye hazırlanıyor. Berat Erdoğan ile Berhan Recep ise üniversitede okuyor. İki yıl önce babasını kaybettiğini belirten Berat Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok seviyoruz. Eve davet etme fikri benimdi. Kardeşlerime ve anneme bu fikrimi söyledim. Valiliğe gidip durumu anlattım. Kongrede Cumhurbaşkanımızın yanına gidip durumu anlattım. Bana 'Annen kete yapsın geleceğim' dedi. Sevinçle anneme durumu anlattım. Hazırlık yaptık. Eve geldi ve 25 dakika kaldı. Kete yedi, kahve içip gittiler" diye konuştu.

'ŞEREFLE TAŞIYACAĞIZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı evlerinde ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen Berat Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sivas'ta annemle birlikte mütevazı bir hayatımız var. Kendi evimizde oturuyoruz. Cumhurbaşkanımız bize 'Bir isteğiniz var mı?' diye sorunca kendisine, 'Hayır efendim' karşılığını verdik. Babam bize şerefle taşıyacağımız isimler bıraktı. Bundan dolayı her zaman mutlu ve gururluyuz. 23 Nisan 1999'da dünyaya geldik. 7 Ekim 2000'de bir yaşındayken Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın isteğiyle İstanbul'a götürmüş babam bizi. İsmimiz basında haber olunca Erdoğan'ın dikatini çekmiş" dedi. Kardeşi Berhan Recep Çakmak'ın Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Mimari Dekoratif Sanatlar bölümünde, kendisinin ise Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünde okuduğuna dikkat çeken Berat Erdoğan, "Rahmetli babamızın bize koyduğu isimden dolayı hepimiz gurur duyduk. Her yerde göğsümüzü gere gere söyledik isimlerimizi. Babamın Recep Tayyip Erdoğan ismini bize layık görmesinden mutluluk duyuyoruz. 2000'deki görüşmeyi hatırlamıyoruz. Sadece fotoğraflardan ve videolardan biliyoruz. Sivas'a geldiğini duyunca aklıma geldi. Şükür isteğimiz yerine geldi" diye konuştu.

KISIKLI'DA ZİYARET ETMİŞTİ
Devlet Su İşleri'nde çalışan Orhan Çakmak, Erdoğan'ı cezaevinden çıktıktan sonra Kısıklı'da ziyaret etmiş, o ziyarette Erdoğan üçüzlerden Berat Erdoğan'a aslan, Berhan Recep ile Ensar Tayyip'e ise ayıcık hediye etmişti.
BİZE ULAŞIN