Ela bebek melek oldu

“Gevşek Bebek Sendromu” hastası bir yaşındaki Ela bebek, yaşamını yitirdi. Baba Murat Birinci, “Bize melek olarak geldi, melek olarak gitti” dedi

Ela bebek melek oldu
Trabzon'da bir yıl önce dünyaya gelen ve bir kas hastalığı olan SMA teşhisi konulan Ela bebekten acı haber geldi. Ela'ya doğduktan 2 ay sonra "Gevşek Bebek Sendromu" olarak da bilinen SMA teşhisi konuldu. Minik bebeğin hayata tutunması için gerekli olan ve yurt dışından getirilen ilaçların alınması için Trabzon Valiliği'nin de onayıyla yardım kampanyası düzenlendi. Ela'yı yaşatmak için herkes seferber oldu. Sağlık Bakanlığı'nın da devreye girmesiyle Ela'nın ilaç masrafları karşılandı. İlaçları alındı ve Ela durumu iyiye gittiği için 1.5 ay önce tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nden taburcu edildi.

YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADILAR
19 Kasım Ela'nın doğum günüydü. Anne Büşra ve baba Murat Birinci, minik kızları Ela'nın doğum gününü kutladı. Ancak Ela bebek önceki gün evde fenalaştı. Kalbi duran Ela bebeğe ilk olarak annesi Büşra Birinci müdahale etti. Ardından babası kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Aile hemen 112 Acil servisi aradı. Olay yerine gelen ambulansla Ela Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada doktorların yeniden hayata döndürdüğü Ela tedavisinin devam ettiği KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak Ela bebeğin minik kalbi durdu.

'MİNİK KALBİ DAYANAMADI'
Minik Ela Arsin ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Kızını kaybetmenin acısını yaşayan Murat Birinci, "Onun iyiliği için hep uğraştık. Allah onu bize melek olarak yolladı. Ela melek olarak geldi, melek olarak gitti" dedi. Baba Murat Birinci kızının tedavisi için herkesin seferber olduğunu belirterek, "O akşam beraber oynadık onunla. Sonra kendi solunumu yetmediği zaman devreye giren cihaz alarm verdi. Kalp masajı yaptık, ambulans çağırdık. Ama olmadı. Minik kalbi dayanamadı. Kızımın 1. yaşını daha yeni kutlamıştık" diye konuştu. Büşra ve Murat Birinci çifti, kızlarının kullandığı cihazları ihtiyacı olan başka bir aileye verdi.
BİZE ULAŞIN