Konuk gazeteciler İstanbul’u gezdi

Sabah’ın konuğu olarak bir süredir Türkiye’de bulunan yabancı basın temsilcileri İstanbul turu yaptı

Konuk gazeteciler İstanbul’u gezdi
Sabah Yazarlar Kulübü'nün Dış Basın Buluşmaları kapsamında İstanbul'a gelen konuklar, Sabah yazarlarıyla birlikte şehir turu yaptı. Günaydın Genel Yayın Yönetmeni Sinan Özedincik ile birlikte İstanbul Modern Müzesi'ni gezen konuklar, daha sonra tarihi Mısır Çarşısı'nı ve Kapalı Çarşı'yı gezerek alışveriş yaptı. Ayasofya'yı ve Yerebatan Sarnıcı'nı da gezen yabancı basın mensupları Pera Müzesi'ni ve son olarak Galata Kulesi'ni ziyaret etti. Yabancı basın mensupları Türkiye ve İstanbul ile ilgili düşüncelerini SABAH'a anlattı.
İtalya'dan The New's Room gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Il Corriere della Sera gazetesi Aktüalite yazarı Sofia Gorgoni: İstanbul'u çok sevdim çünkü uluslararası bir şehir ve çok kültürlü bir yapısı var. Modern bir şehir olmasına rağmen tarihi de hissedebiliyorsunuz.
Macaristan'dan Magyar Idök gazetesi Uluslararası Haberler Editörü Loretta Toth: İstanbul'a ilk gelişim ve bu şehre aşık oldum. Burada olmaktan çok mutluyum, gerçekten muhteşem bir şehir.
Fransa'dan Valeurs Actuelles dergisi Genel Yayın Yönetmeni Antoine Colonna: Türkiye'ye ikinci gelişim. İstanbul çok güzel bir şehir, burada kendimi rahatlamış hissediyorum.
İtalya'dan Il Sole 24 Ore gazetesi Ortadoğu Editörü Roberto Bongiorni: Türkiye'ye daha önce çok kez geldim. İstanbul, Avrupa ve Asya kıtasının bir köprüsü. Çok etkileyici bir şehir.
BİZE ULAŞIN