8 saat önce tanıştığı kızı öldürdü

İzmir’de üniversite öğrencisi, barda tanışıp evine götürdüğü üniversiteli Zülal Tütüncü’yü bıçakladı. Katil zanlısı Günhan Öztürk cinayetten sonra polisi aradı

8 saat önce tanıştığı kızı öldürdü

İzmir'de bir vakıf üniversitesinin Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünde öğrenim gören Günhan Öztürk (26), önceki akşam bir barda Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Zülal Tütüncü (21) ile tanıştı. Birlikte alkol alıp eğlenen iki genç, ardından Günhan Öztürk'ün Bornova'daki evine giderek burada da alkol almaya devam etti. Ancak sabaha karşı aralarında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.
Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüşünce, Günhan Öztürk eline geçirdiği bıçakla genç kızı boğazından bıçaklayarak öldürdü. Ardından 155 Polis İmdat hattını arayan Öztürk, kız arkadaşını öldürdüğünü söyleyerek adresi bildirdi. Hemen eve giden polisler, kapıyı açan olmayınca çilingir yardımıyla içeriye girdiklerinde Zülal Tütüncü'nün çıplak cesedini yatakta buldu. Çevrede yapılan araştırmada evin yakınında yakalanan Öztürk gözaltına alındı. Genç kızın cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kız arkadaşını öldüren üniversite öğrencisi kendisini ihbar etti

BİZE ULAŞIN