Down sendromlu Filistinli Muhammed, Konya'da

İsrail askerleri tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılan down sendromlu Muhammed et-Tavil ve ailesi, Konya'da Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti. et-Tavil ailesinin, Atiker Konyaspor Kulübü'nün davetlisi olarak Fenerbahçe maçını izlemek üzere Konya'ya geldiği öğrenildi.

Down sendromlu Filistinli Muhammed, Konya'da

İsrail askerleri tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılan ve psikolojik destek için Türkiye'ye getirilen down sendromlu Filistinli Muhammed et-Tavil ve ailesine, Mevlana Müzesi ziyaretinde, Konyasporlu yetkililerin yanı sıra, AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan ile Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay eşlik etti.

Hazreti Mevlana'nın sandukası başında dua eden Muhammed et-Tavil ve ailesine, müze ve türbe hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Filistin halkını haklı davalarında desteklediklerini ifade ederek "Hukuksuzluğa asla boyun eğmeyeceğiz. Haklı davalarında hep yanlarında olacağız." diye konuştu.

Filistinli gencin babası Halil İbrahim et-Tavil de "Sayın Erdoğan dünyanın lideri. Bize çok iyi baktı. Allah razı olsun kendisinden." dedi.

BİZE ULAŞIN