Aynı yerdeki yılbaşı partisine gelince yakalandı

Bir eğlence mekânında farklı tarihlerde işlenen iki cinayetin şüphelisi olarak aranan Serkan Ç., aynı yere yılbaşı kutlamasına gidince yakalandı. Kars'ta 4 ay içerisinde bir taksici ile Azerbaycan uyruklu bir kişinin öldürülmesinin ardından aranan zanlı Serkan Ç.'nin yılbaşı gecesi yine aynı mekana geldiğini öğrenen polis, operasyon düzenledi.

Aynı yerdeki yılbaşı partisine gelince yakalandı

Kars'ın Karadağ Mahallesi, Ardahan yolu üzerindeki geçen 23 Temmuz'da bir eğlence mekânı önünde çıkan silahlı kavgada, taksi sürücüsü Bünyamin Üreyil yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı. Aynı eğlence mekânında geçen 2 Kasım'da ise Azerbaycan uyruklu Aydan Bayramova, arkadaşının doğum günü partisinde öldürüldü. İki cinayetle ilgili Serkan Ç. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Kars-Ardahan Karayolu üzerinde yer alan bir eğlence merkezinin önünde, 5 Temmuz 2017'de Bünyamin Üreyil'in öldürüldüğü, 5 kişinin de yaralandığı silahlı kavga ile aynı güzergahtaki bir başka eğlence merkezindeki otel odasında, Kasım 2017'de Azerbaycan uyruklu Aydan B'nin tabancayla öldürülmesi olayına karıştığı belirtilen Serkan Ç. polis ekiplerince takibe alındı.

ASAYİŞ VE ÖZEL HAREKAT TİMLERİ OPERASYON DÜZENLEDİ

Yılbaşı eğlencesi için aynı bölgede bulunan ve her iki olayın yaşandığı eğlence merkezlerine de yakın olan ayrı bir eğlence mekanına gelen Serkan Ç'in yakalanması için Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri ile Özel Harekat timlerince operasyon düzenlendi.

TUTUKLANIP CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Operasyon sonucunda zanlı Serkan Ç. üzerinde 1 tabanca, 14 mermi ve bir miktar uyuşturucu ile yakalandı. Gözaltına alınan zanlı, Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından, güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Serkan Ç. sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonda, zanlıyı saklamak için polisi engellemeye çalıştıkları öne sürülen 15 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN