Başbakan talimat verdi, inceleme başlatıldı

Başbakan Yıldırım, İstanbul Maltepe'de bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürmesinin ardından, acılı anne Dilek Y.'nin iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için inceleme başlattı.

Başbakan talimat verdi, inceleme başlatıldı

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Maltepe'de bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürmesinin ardından annenin iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için inceleme başlattı.

Müfettişler, annenin hangi makamlara ne zaman başvuruda bulunduğunu ve hangi işlemlerin yapıldığını tek tek inceleyerek rapor halinde Başbakan'a sunacak.

Herhangi bir ilgisizlik, ihmal ve kusurun tespit edilmesi halinde incelemenin soruşturmaya dönüştürülebileceği belirtildi.

"Dün akşam 'Çocuklarını öldürdüm' diye aradı beni "

Baba Ali Yardım'dan ayrılma sürecinde olan ve sığınma evinde kalan anne Dilek Yardım, defalarca savcı ve polise başvurduğunu ama uzaklaştırma kararı aldıramadığını söylemişti.

Çocuklarını emzikleriyle uğurladı

TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞAN OLAY

Maltepe'de meydana gelen olayda Ali Yardım (29), 2 ve 4 yaşlarında iki kızını pompalı tüfekle ateş ederek öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etmişti.

BİZE ULAŞIN