52 yıldır bisiklete binen vatandaşın heykeli dikildi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 52 yıldır bisiklete binen İsmail Zengin’in heykeli dikildi. Zengin, duygularını “Heykeli görenler beni öpüp tebrik ediyor. Demek normal insanların da heykeli dikilebiliyormuş” diyerek ifade etti.

52 yıldır bisiklete binen vatandaşın heykeli dikildi

Çaycuma ilçesinde bisiklet kullanımının özendirilmesi için Pehlivanlar Mahallesi girişindeki kavşağa "bisikletli adam" heykeli dikti.

76 YAŞINDA

Aynı zamanda ilçenin en yaşlı bisiklet kullanıcısı olan 76 yaşındaki İsmail Zengin'in birebir görünümünde oluşan heykel, vatandaşları da memnun etti.

7 torun, 7 çocuk sahibi emekli itfaiye amiri İsmail Zengin, 52 yılda 3 bisiklet değiştirdiğini, şu andaki bisikletini ise 33 yıldır kullandığını belirtti.

33 YILDIR AYNI BİSİKLETİ KULLANIYOR

Zengin, heykelinin dikildiğini öğrenince çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Heykelimin yapılacağı aklımın ucundan bile geçmiyordu. Şu anki bisikletime de 33 yıldır biniyorum. 52 yıldır da bisiklet kullanıyorum. Herkes bisiklet kullansın, ayakları için.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BAŞLADI

Çünkü ben de o yıllar bacağımdaki ağrılar nedeniyle gittiğim doktorun tavsiyesiyle bisiklete binmeye başladım. O gün bugündür bisiklete biniyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN