UBER şoförleri ve yolcularına ceza yağdı

Korsan uygulama UBER ile mücadele eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 2 ayda 2 bin 214 sürücüye ceza kesti, 2 bin 321 yolcuya da 344'er lira para cezası kesti.

UBER şoförleri ve yolcularına ceza yağdı

İstanbul'da taksiciler ile yasadışı hizmet veren UBER uygulaması çalışanları arasındaki kavga giderek büyüyor. Geçtiğimiz gün ardı ardına gelen UBER sürücülerine saldırı haberleri konuyu tekrar gündeme getirdi. İddialara göre İstanbul 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda bir UBER sürücüsü taksiciler tarafından darp edildi.

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 5 taksiciyi gözaltına aldı. Aynı gün gece saatlerinde Şişli'de bir taksici başka bir UBER sürücüsünün önünü kesip araca doğru gelerek tehdit etti. Bu konuyla ilgili herhangi bir şikayet olmadığı için polis ekiplerinin bir çalışması olmadı.

HEM SÜRÜCÜ HEM YOLCUYA CEZA KESİLDİ


Yapılan denetimlerde izin belgesi almadan ticari faaliyet yürüten ya da aldığı belgenin dışında faaliyet yürüten sürücülere Karayolları Trafik Kanunu'nun Ek 2/3 ilgili belediyeden izin veya ruhsat olmaksızın, belediye sınırları dahilin de ticari amaçlı yolcu taşımak maddesine istinaden 1'inci defada 3 bin 6 lira, ikinci defada 5 bin 10 lira cezai işlem uygulanıyor.

Bu araçlarda hizmet alan yolculara ise Karayolları Trafik Kanunu'nun Ek 2/4 "ayrıca işareti bulmayan ve ilgili belediyeden izin veya ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almak" maddesi uyarınca 344 lira para cezası uygulanıyor.

Taksicilerden adliye önünde UBER eylemi

BİZE ULAŞIN