Son dakika: Mina Başaran ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği uçak kazasında yeni gelişme: Sürpriz tanık konuştu!

Son dakika haberi... Mina Başaran ve arkadaşları Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Aslı İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun ile uçağın kabin ekibinden hostes Eda Uslu, pilotlar Beril Gebeş ve Melike Kuvvet'e mezar olan Başaran Holding’e ait özel jetin kaza nedeni esrarını korurken, sürpriz bir tanık ortaya çıktı. Aynı saatte İran üzerinde bulunan THY uçağının pilotunun, Mina Başaran ve arkadaşlarına mezar olan uçak için “Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu” dediği öğrenildi.

Son dakika: Mina Başaran ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği uçak kazasında yeni gelişme: Sürpriz tanık konuştu!

MİNA BAŞARAN VE ARKADAŞLARININ ÖLDÜĞÜ KAZAYA İLİŞKİN SÜRPRİZ TANIK KONUŞTU

'da düşen Başaran Holding'e ait uçakla ilgili sürpriz bir tanık ortaya çıktı. THY'ye ait Boeing 777 uçağının, aynı saatlerde İran üzerinde uçuş yaptığı ve pilotun olaya tanık olduğu öğrenildi. Pilotun, "Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu" dediği kaydedildi. Kazayla ilgili olarak pilotla daha ayrıntılı bir görüşme yapılacağı kaydedildi.

İstanbul'a gelmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel jet İran'da düşmüş, kazada 3'ü mürettebattan olan hostes Eda Uslu, pilotlar Beril Gebeş ve Melike Kuvvet, işadamı Hüseyin Başaran'ın kızı 28 yaşındaki ile arkadaşları Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Aslı İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun toplam 11 kişi yaşamını yitirmişti. Cenazelerden 10'u, Türkiye'ye getirildi ve Adli Tıp Kurumu'nda da DNA eşleştirmesiyle ilgili gerekli çalışmalar tamamlandı. Kazayla ilgili de önemli bir gelişme yaşandı.

BİZE ULAŞIN