CHP'li Kaftancıoğlu ve Cumhuriyet'in yalanına İBB'den cevap

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhuriyet Gazetesi'nde çıkan ve CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun öne sürdüğü “Kimsesizlerin hastane bahçesine bırakıldığı" yalanıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

CHP'li Kaftancıoğlu ve Cumhuriyet'in yalanına İBB'den cevap

İBB'den konuya ilişkin yapılan açıklamada "Basında yer alan "Kimsesizlerin hastane bahçesine bırakıldığı" na dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.İŞTE O AÇIKLAMA:

Haberde konu edilen vatandaşlarımız 04.12.2017-31.03.2018 tarihleri arasında hizmet veren İBB İSTAÇ Esenyurt misafirhanesinde kalmışlar ve 31 Mart tarihinde bu geçici misafirhanenin fonksiyonunun sona ermesiyle haberlere konu edilen vatandaşlarımız sağlık kontrolü için tam teşekküllü hastaneye götürülmüştür. Sağlık raporları alınan vatandaşlarımız daha sonra Kayışdağı İBB Darülaceze misafirhanesine götürülerek yatışları yapılmıştır. Şuan 3 vatandaşımız burada misafir edilmektedir. Vatandaşların hastane bahçesine terk edilmeleri söz konusu değildir. Kontrol için hastaneye götürülmüşlerdir.

2910 VATANDAŞIN HER HİZMETİ KARŞILANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kış aylarında evsiz vatandaşları misafir etme hizmetleri her yıl olduğu gibi bu sene de Aralık ayında başlamış Mart ayı sonunda sonuçlanmıştır. Bu süre zarfında 2910 vatandaşımıza barınma, sağlık, temizlik, gıda, giyim-kuşam hizmetleri verilmiştir.

MERAK EDENLER YAŞLILARIMIZI ZİYARET EDEBİLİR

Kimsesiz vatandaşlarımızı merak eden tüm İstanbullular Kayışdağı Darülaceze yerleşkesinde ziyaret edebilirler.

BİZE ULAŞIN