Değerli kağıt bedellerinin tahsilatında yeni dönem

Daha önce vatandaşların sıkıntı yaşadığı bazı harç ve değerli kağıt bedellerinin tahsilatında büyük kolaylık sağlayacak yeni bir adım atıldı. Bundan sonra, kimlik kartı satış bedeli, pasaport, sürücü belgesi harcı ve değerli kağıt bedellerinin tahsilatları vergi dairesi müdürlükleriyle gelir servisi bulunan mal müdürlükleri, anlaşmalı bankalar ve PTT vasıtasıyla yapılabilecek.

Değerli kağıt bedellerinin tahsilatında yeni dönem

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruda, TC kimlik kartı satış bedeli, pasaport harcı, pasaport değerli kağıt bedeli, sürücü belgesi harcı ve sürücü belgesi değerli kağıt bedeli tahsilatlarının vergi dairesi müdürlükleriyle gelir servisi bulunan mal müdürlüklerinin yanı sıra 17 anlaşmalı banka ve PTT vasıtasıyla gerçekleştirilebileceği belirtildi.

Duyuruda, başkanlığa ait "www.gib.gov.tr" internet adresindeki sanal pos uygulamasından kredi ve banka kartlarıyla tahsilat için de çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Geçmiş dönemde, ehliyet için farklı farklı ücretlerin değişik yerlerden güçlükle yatırılması yüzünden vatandaşlar mağdur oluyordu.

BİZE ULAŞIN