Son Dakika: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi saldırganının ilk ifadesi ortaya çıktı!

Son dakika haberi... Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 4 kişiyi silahla öldüren saldırgan Volkan Bayar'ın ilk ifadesini Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak açıkladı.

Son Dakika: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi saldırganının ilk ifadesi ortaya çıktı!

Alınan bilgiye göre, saldırıyı gerçekleştiren araştırma görevlisi Volkan Bayar'ın aynı fakültede öğretim görevlisi olan eşi Saadet Aylin Bayar hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Saadet Aylin Bayar, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Bu arada, saldırgan Volkan Bayar hakkında ESOGÜ Rektörlüğünce, bazı öğretim üyelerine sözlü saldırıda bulunduğu için idari soruşturma yürütüldüğü bildirildi.

ESKİŞEHİR VALİSİNDEN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

4 öğretim üyesinin hayatını kaybettiği olayın ardından Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak açıklamalarda bulundu.

Olayın ardından saldırgan Araştırma Görevlisi Volkan Bayar'ın yanı sıra eşi Saadet Aylin Bayar da gözaltına alındı. Bu gelişmelerin ardından olayın yaşandığı Eğitim Fakültesi önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Volkan B.'nin ilk ifadesini anlattı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini aktaran Vali Çakacak, "Osmangazi Üniversitesi'nde bugün vuku bulan bu menfur saldırıda ölen öğretim üyelerimize öncelikle Allah'tan rahmet diliyorum. Savcılarımız gerekli incelemeleri yapıyorlar. Olayın faili Araştırma Görevlisi Volkan B. emniyette.

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak'tan üniversite saldırısı ile ilgili açıklamalar

SALDIRGANIN İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Kendisinin ön ifadesinin alındığını belirten Vali Çakacak, saldırganın o ifadesini açıkladı: "İfadeye göre kendisi ve eşi hakkında sözlü ve fiili saldırıda bulunulduğu iddiasıyla Yasin Armağan tarafından şikayet edilmiş. Rektörlük tarafından hakkında idari soruşturma açılmış. Yürüyen soruşturmada soruşturmacı, bunların savunmasını almak üzere bir yazı yazıyor ve 19 Nisan'da 'Şu odada bulunup savunmanızı vermenizi rica ederim' diyor."

ARABAYA İNİP SİLAHINI ALMIŞ

Bugün bu zarf eline geçince eşini de çağırıyor, zarfı okuyor. Zarfı okuduktan sonra sinirlendiğini, aşağıdaki otoparkta bulunan aracına inerek bulundurma ruhsatlı silahını alarak önce Yasir Armağan'ın odasına girerek ateş ettiğini, daha sonra da diğer odalara girerek olayı işlediğini ifade etmiş. Olay çok farklı yönlere çekilmek isteniyor. Başsavcılığımız olaya el koydu. Üç cumhuriyet savcısı görevlendirildi. Olay tüm detaylarıyla ayrıntılı şekilde inceleniyor."

Vali Çakacak, bir gazetecinin "Şüphelinin eşinin de gözaltına aldığına dair duyumlar var. Bu gerçek mi?" sorusunu üzerine, "Eşi de gözaltında." yanıtını verdi.

AİLELER HASTANE MORGUNUN ÖNÜNDE BEKLİYOR

Olay yerindeki incelemenin ardından Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan'ın cenazeleri, ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi morguna getirildi.

Çevik kuvvet ekipleri ve özel güvenlik görevlileri çevrede önlem aldı.

Aileler, yakınlarının cenazelerini almak için morgun önünde bekliyor. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Eskişehir Saldırısı: Hayatını kaybedenlerin yakınları fenalık geçirdi

Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan B, fakülte binasının 3. katında Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan'ı silahla öldürmüştü.

Saldırgan Volkan B, olayın ardından gözaltına alınmıştı.

BİZE ULAŞIN