Binlerce arı evlerini bastı!

Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’nda havaların ısınması ile birlikte evlere arılar bastı.

Binlerce arı evlerini bastı!

Kuşadası ilçesine bağlı Hacıfeyzullah Mahallesi'nde binlerce arı evleri basınca bazı vatandaşlar evlerine giremez oldu. Kendi çabaları ile arı istilasından kurtulmaya çabalayan vatandaşların arılarla mücadelesi kameralara yansıdı.

Kuşadası'nda arı istilası


Kuşadası Kesedağı Tepesi'ne yakın yerde bulunan evlere havaların ısınması ile birlikte sarıca arılar sardı. Bir anda evlerinin içine dolan arılar nedeniyle oturdukları evlere giremez hale gelen mahalle sakinleri ne yapacağını şaşırdı. Oldukça saldırgan olan arılara karşı vatandaşlar kendi yöntemleri ile mücadele ederken, sarıca arıların ahşap ve kerpiç evlerin çatılarına mesken tuttuğu belirlendi. Çatı aralarının ilaçlanması sonucu özel arı kıyafetleri ile sarıca arılara karşı mücadele veren mahalle sakinleri milyonlarca arı ile karşılaştı. Arıların istilasına uğradığı için evine girmeyen mahalle sakinlerinden Fatma Ertokatlı, kendisine ve çocuklarına arıların saldırdığını belirterek, "Havalar soğuk iken tavan arasından sesler geliyordu. Ama evlerimizin arıların istilasına uğradığını fark edemedik. Kuşadası'nda havaların ısınması ile birlikte birden oldukça zehirli olan arılar evimize sardı. Beni de çocuklarımı da soktu. Evimize giremez olduk. Özel kıyafetler ve sinek ilaçları ile arılara karşı mücadele ediyoruz" diye konuştu.

"ÖMRÜMDE İLK DEFA GÖRÜYORUM"

Çok ilginç bir durum ile karşı karşıya olduklarını belirten mahalle sakinlerinden Metin Atalay ise 60 yaşında olduğunu ve ömründe ilk defa böyle bir olayla karşı karşıya olduğunu belirterek, evlerine arıların istila ettiğini söyledi. Mahallede tedirginlik devam ederken, vatandaşlar mahalleye istila eden arılara karşı kendi yöntemleri ile mücadele ediyor.

BİZE ULAŞIN