On Numara çekilişi (16 Nisan) On Numara sonuçları ne zaman belli olacak?

On numara sonuçlarını büyük bir heyecanla bekleyen milyonlarca vatandaş On numara sonuçları ne zaman belli olacak? sorusunun yanıtını araştırıyor. Sabah.com.tr olarak hem On numara hem diğer şans oyunları hakkındaki tüm güncel gelişmeleri sizler için hazırlıyoruz. Geçen hafta 10 rakamı doğru bilen 4 talihli; 85.895,75 TL değerindeki ikramiyeyi kazanmıştı. Peki bu hafta büyük ikramiye ne kadar? 16 Nisan On numara saat kaçta çekilecek?

On Numara çekilişi (16 Nisan) On Numara sonuçları ne zaman belli olacak?

On numara bilet sorgulama işlemlerinizi sonuçlar açıklandıktan hemen sonra haberimizin içerisinden yapabilirsiniz. Bu akşam 819. kez gerçekleştirilecek On Numara için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Geçen hafta yani 9 Nisan 2018 çekilişinde şanslı numaralar 06 - 08 - 10 - 14 - 17 - 18 - 30 - 31 - 32 - 42 - 50 - 51 - 52 - 53 - 59 - 60 - 65 - 72 - 73 - 76 - 79 olmuştu. Büyük ikramiye ise Ankara, Balıkesir, Çanakkale ve Zonguldak illerine çıkmıştı.

Her zaman olduğu gibi bu akşam da On Numara çekilişi, Milli Piyango İdaresi tarafından Ankara Balgat'taki merkezde çekilecek. 21:15 sularında gerçekleştirilecek On numara çekiliş sonuçları 21:30'da belli olmuş olacak.

ON NUMARA OYUNU ÖZELLİKLERİ

İdaremizce 06.08.2002 tarihinden itibaren yeni bir on-line Sayısal Oyun daha oynatılmaya başlatılmıştır.

On Numara adı verilen bu oyunda; oyun kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

İştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. Oyuna istenilen sayıda kolonla katılmak mümkündür. Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. On Numara oyununa sen-seç ile de katılmak olanaklıdır.

On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır. On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,

8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,

10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.

On Numara oyununda dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hasılattan belirlenmektedir. Çekilen numaraları bir grupta bilen çıkmaması halinde, bu grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenmektedir. Ancak, çekiliş yapılan hafta 10 bilen çıkmaz ise bu grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 rakamı bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.

On Numara oyununa 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar, kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde ibraz edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve ödenmez.

On Numara oyunundan elde edilecek gelir, İdaremizin diğer tüm oyunlarında olduğu gibi kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak olarak aktarılmaktadır. Bunlar; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye'nin Tanıtımı, Olimpiyat Oyunları ile Savunma Sanayii Destekleme Fonu'dur.

BİZE ULAŞIN