Son dakika haberi: İstanbul Sarıyer'de korkutan fabrika yangını!

Son dakika haber... İstanbul Sarıyer Ayazağa'da bir fabrikada yangın çıktı. Yanan fabrikadan yükselen dumanlar birçok ilçeden görülürken, yangına müdahale için birçok ilçeden itfaiye ekibi yönlendirildi. Yanan fabrikada havuz malzemeleri üretildiği ve içeride çok miktarda kimyasal maddenin olduğu bildiriliyor. İstanbul İtfaiye Müdürü Ali Karahan, A Haber canlı yayınında yangında ölü ya da yaralının bulunmadığını, yangının kontrol altına alındığını belirtti.

İstanbul Sarıyer Cendere Caddesi'nde bulunan bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Son dakika yangın haberi üzerine, birçok ekip olay yerine sevk edildi.

YÜKSELEN DUMANLAR ÇEVRE İLÇELERDEN GÖRÜLÜYOR

Yanan fabrikadan yükselen dumanlar birçok ilçeden görülüyor. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürerken, çalışmalara havadan da destek veriliyor.

Fabrikada havuz malzemeleri üretildiği ve içeride çok miktarda kimyasal maddenin olduğu bildiriliyor.

BİRÇOK İLÇEDEN EKİP YÖNLENDİRİLDİ

Yangına Seyrantepe, Kağtıhane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Şişli itfaiye ekiplerinin yanı sıra Anadolu yakasından da Ümraniye ve Çavuşbaşı itfaiye ekipleri yönlendirildi.

'ARKADAŞLARIMIZA KAÇIN DEDİM'

Olay sırasında fabrikada çalışan işçilerden biri yaşananları, "Canımızı, kendimizi kurtardık. Nasıl olduğunu göremedik biz de. İçeride 10-15 kişi vardı, plastik PVC var. Tüpü götürdüm, taktım. Üstümüze sıçrayınca bıraktım, arkadaşlarımıza kaçın dedim" diye anlattı.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Burası Sarıyer'e bağlı bir iş yeri. Biz de arkadaşlarımızdan haberlerden takip ettik. Bir kimyasal deposu olan bir yer. Sarıyer'e bağlı bir yer. Detaylı bilgim yok. Ama adres olarak yanlış ifade olduğunu belirteyim sizlere. Arkadaşlardan aldığım bilgi de kimyasal deposu olduğu konusunda" dedi.

İstanbul İtfaiye Müdürü Ali Karahan: Yangın kontrol altına alındı

KONTROL ALTINA ALINDI

İstanbul İtfaiye Müdürü Ali Karahan, A Haber canlı yayınında yangında ölü ya da yaralının bulunmadığını, yangının kontrol altına alındığını belirtti.

İBB'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de çıkan yangınla ilgili bilgilere yer verdi. İBB tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Sarıyer Ayazağa Mevkiinde 9 bin metrekare alanda kurulu kağıt ve kimyasal madde fabrikasında çıkan yangın, İstanbul itfaiyesini alarma geçirdi. 14.57' de alın ihbar üzerine hareket eden ekipler 15.04 olay yerine ulaştı. Yangının kısa sürede yayılma eyilimi göstermesi üzerine Avrupa ve Anadolu yakasındaki itfaiye gruplarından takviye istendi. Olay yerine 19 gruptan 50 araç 125 personel gönderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin diğer birimleri de alarma geçerek itfaiyeye destek veriyor. Yangının çevreye sıçraması önlendi. Söndürme çalışmaları sürüyor."

BİZE ULAŞIN