Meteoroloji'den İstanbul için şiddetli sağanak yağış uyarısı! - İstanbul hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı geldi! Bugün için beklenen sağanak yağış, saat 14.30 itibariyle İstanbul'da başladı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren hava durumu raporuna göre İstanbul'da öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyordu. Meteoroloji'nin sitesinde yer alan bilgilere göre vatandaşlar dolu ve su hortumuna karşı uyarıldı. Dün akşam saatlerinde Silivri'de başlayan sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kuvvetli rüzgarla birlikte yağan yağışlar ağaçları yıktı. TEM'de ilerlemeye çalışan sürücülerde sağanak yağış karşısında zor anlar yaşadı. Sağanak yağışın akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Peki, bugün İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte son dakika il il hava durumu raporları...

Meteoroloji'den İstanbul için şiddetli sağanak yağış uyarısı! - İstanbul hava durumu nasıl olacak?

... 'den dün yapılan uyarıda, yoğun ve şiddetli yağış uyarısı gelmişti. Günlerdir özellikle başta olmak üzere bazı iller için son dakika yağış uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için İstanbul'a kritik uyarı verdi. Dün akşam saatlerinde Silivri'de başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Fırtınadan ağaçlar devrilirken Tem'de ilerleme çalışan sürücüler sağanak yağıştan dolayı zor anlar geçirdi. İstanbul'da beklenen sağanak yağış ise 14.30 civarında başladı ve tüm şehri etkisi altına aldı. Şehrin her iki yakasında da etkili olan yağışın akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

"ÖĞLEDEN SONRA KUVVETLİ OLACAK"

Öğleden sonra İstanbul'da başlaması beklenen yağışlar için vatandaşları uyaran yetkililer dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Gök gürültülü sağanak şekilde yağacak olan yağmur için vatandaşların önlem alınması dile getirildi. İşte son dakika raporları ve detaylar.

BİZE ULAŞIN