Son dakika haberi: İstanbul'da korkutan deprem! Gece boyunca peş peşe sarsıntılar devam etti

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden gelen son dakika haberine göre İstanbul'da korkutan bir deprem meydana geldi. İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5.8'lik depremin ardından ikinci bir korku daha yaşayan İstanbullu vatandaşlar, depremle birlikte soluğu açık alanlarda buldu. Saat 19.52'de Marmara denizi Yalova açıklarında meydana gelen depremin ardında çevre illerde de vatandaşlar sarsıntıyla birlikte korku dolu anlar yaşadı. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika haberi: İstanbul'da korkutan deprem! Gece boyunca peş peşe sarsıntılar devam etti
Cuma 11.10.2019 06:52
Son Güncelleme: Cuma 11.10.2019 14:06
ABONE OL

Kandilli Rasathanesi ve AFAD'tan gelen son dakika verilerine göre Marmara Denizi Yalova açıklarında 4.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Geçtiğimiz ay Marmara Denizi'nde meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremin ardından birçok artçı sarsıntı yaşanıyordu. Bugün de akşam saat 19.52'de Marmara Denizi merkezli 4.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul'un birçok ilçesinde hissedilirken herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı.Depremin ardından Merkez üssüne yakın bölgelere yaşayan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı.

İşte İstanbul'da yaşanan korkutan depreme ilişkin tüm bilgiler...

KANDİLLİ RASATHANESİ VERİLERİNE GÖRE İSTANBUL DEPREMİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin yayımladığı son depremler listesine göre Marmara Denizi - Yalova açıklarında yerin 10.3 kilometre derinliğinde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

Öte yandan saat 22:32'de Marmara Denizi - Yalova açıklarında Kandilli Rasathanesi verilerine göre 3.7 şiddetinde 1 deprem daha meydana geldi.

AFAD VERİLERİNE GÖRE İSTANBUL DEPREMİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafında sürekli olarak güncellenen son depremler listesinde yer alan veriler göre, Marmara Denizi - Yalova açıklarında 4.0 şiddetinde deprem meydana geldi.

Depremin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından anlık olarak güncellenen son depremler listesi verilerine göre Marmara Denizi Yalova açıklarında saat 19.52'de meydana gelen depremin ardından merkez üssü ve çevresinde pek çok artçı sarsıntı yaşanmaya devam ediyor.

İşte AFAD son depremler listesinde yer alan artçı depremler...

YALOVA VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Yalova Valisi Muammer Erol'un, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,1 şiddetindeki depremin ardından yaptığı açıklamada herhangi bir olumsuzluk ve hasar meydana gelmediğini bildirdi.

Muammer Erol, merkez üssü Yalov açıkları olan 4,1 şiddetindeki deprem sonrasında tüm kurumlarla iletişim halinde olduklarını belirterek, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan depremin ardından korku ve panik yaşayan vatandaşlar, evlerinden ayrılarak güvenli bölgelere geçti.

Bölgede esnaf olan Ömer Temel adlı vatandaş, deprem anında işyerinin kapısında bulunduğunu belirterek "İnsanlar, 'deprem oluyor' diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik." şeklinde deprem anına ilişkin bilgi verdi.