Bayram namazına nasıl niyet edilir? 2020 Ramazan Bayram namazı yerine kılınacak kuşluk namazına nasıl niyet edilir?

Mübarek Ramazan Bayramı'nın gelmesine az bir zaman kala vatandaşlar bayram namazına nasıl niyet edilir sorusuna yanıt arıyor. Corona virüsü salgını nedeniyle camilerde bayram namazının kılınamayacak olmasından dolayı vatandaşlar evde bayram namazına nasıl niyet edilir sorusuna yanıt ararken geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan gelen açıklamaya göre; bayram namazı yerine Duha Namazı'nın (Kuşluk namazı) kılınabileceği belirtilmişti. Bu açıklamanın ardından kuşluk namazı nasıl kılınır, kuşluk namazına nasıl niyet edilir, duha namazı kılınışı gibi soruların yanıtları merak edilir oldu. Buna göre; bayram namazına nasıl niyet edilir? Ramazan Bayram namazı yerine kılınacak kuşluk namazına nasıl niyet edilir?

Bayram namazına nasıl niyet edilir? 2020 Ramazan Bayram namazı yerine kılınacak kuşluk namazına nasıl niyet edilir?
Cumartesi 23.05.2020 13:45
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2020 13:46
ABONE OL

Corona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile birlikte bayram namazı camilerde kılınamaycak. Hal böyle olunca; Diyanet İşleri Başkanlığı bayram namazı yerine yani kuşluk namazının kılınabileceğini belirtti. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar nasıl kılınır, , şeklindeki soruların yanıtlarını araştırmaya başladılar. Buna göre; ? Ramazan Bayram namazı yerine kılınacak kuşluk namazına nasıl niyet edilir?

BAYRAM NAMAZINA NASIL NİYET EDİLİR? KUŞLUK NAMAZINA (DUHA NAMAZI) NASIL NİYET EDİLİR?

Niyet edilirken hangi bayram namazı kılınacaksa o zikredilir. Örnek olarak "Niyet ettim Allah'ım senin rızan için Ramazan Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama" veya aynı şekilde "Niyet ettim Allah'ım senin rızan için Kurban Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama" şeklinde niyet edilir.

İşte konuya yönelik detaylar...