SON DAKİKA: İkranur Tirsi'nin ölümünde cinayet şüphesi gündeme geldi! Minik İkranur Tirsi'nin bedeninde biyolojik...

Müge Anlı'nın programında işlenen ve Giresun'da kaybolduktan sonra derede cesedi bulunan 7 yaşındaki minik İkranur Tirsi hakkındaki son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak 20 şüpheli kişiden DNA örneği alınmış ve DNA örnekleri incelemesi sürmektedir. Özel ekibin olay yerindeki bölgede de araştırmaları sürerken minik İkranur Tirsi için cinayet iddiası üzerinde duruluyor. Kız çocuğunun bedeninde biyolojik deliller bıraktığı ihtimali bu düşünceleri destekler nitelikte. İşte İkranur Tirsi olayından son dakika gelişmeleri...

İkranur Tirsi olayından son dakika: Minik İkranur Tirsi hakkında cinayet iddiası gündeme geldi! Son gelişmeler...
Pazartesi 03.08.2020 07:57
Son Güncelleme: Pazartesi 03.08.2020 07:57
ABONE OL

Bir süredir gündemde yer alan 'nin ölümünün ardından İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla görevlendirilen özel ekip çalışmalarına devam ediyor. Derede cesedi bulunan minik kızın soruşturma boyunca dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri göz önünde bulundurulurken 20 şüpheliden alınan DNA örnekleri inceleniyor. DNA örneklerinin alınması cinayet iddialarını güçlendirirken katil ya da katiller varsa kimlerin olabileceği araştırılmaya devam ediyor. İşte gelişmeleri...

MÜGE ANLI'DAKİ İKRANUR TİRSİ'NİN ÖLÜMÜNDE SON GELİŞMELER!

20 şüpheliden alınan DNA örneklerinin ardından, minik İkranur Tirsi'nin cinayete kurban gittiği endişesi üzerinde durulmaya başlandı. Katil ya da katillerin minik İkranur'un bedeninde biyolojik deliller bıraktığı ihtimalini güçlendiren gelişme olarak yorumlanması bu durum üzerinde durulmasına etken olmakla birlikte küçük kızın ölümüne dair henüz kesin rapor çıkmadı.

İşte son dakika gelişmeleri..

İkranur Tirsi olayından son dakika: Minik İkranur Tirsi hakkında cinayet iddiası gündeme geldi! Son gelişmeler...

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde, 27 Haziran akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaşlara bakmaya giden ve kaybolduktan 3 gün sonra derede cansız bedenine ulaşılan 'nin (7) ölümüyle ilgili, cinayet şüphesi üzerine özel ekip tarafından çok yönlü soruşturma sürdürülüyor. Köyde, aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişinin DNA örneği alındı.

İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi'nde, evinin yakınındaki bahçede 27 Haziran'da 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan, Nazlı - Serdar Tirsi çiftinin kızları İkranur, saat 18.00 sıralarında büyükbaş hayvanların yanına gitti. Küçük kız, geri dönmeyince 2 çocuk durumu ailesine haber verdi. Çevrede arama yapan ailesi, kızlarını bulamayınca jandarma ekiplerine bildirdi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, drone ve termal kameralar ile aradığı İkranur'un, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde cansız bedeni bulundu.

Son Dakika Haberi: Müge Anlı'nın ortaya çıkardığı Minik İkranur Tirsi cinayetinde kan donduran şok gelişme | Video

İkranur Tirsi olayından son dakika: Minik İkranur Tirsi hakkında cinayet iddiası gündeme geldi! Son gelişmeler...

ADLİ TIP RAPORU HAZIRLANIYOR

'nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan çok yönlü soruşturma ise sürdürülüyor. İlk tespitlere göre travmatik bulguya rastlanılmayan İkranur'un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak. Bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulgu tespit edilemeyen İkranur'un iç organlarından alınan parçalara, çoklu organ incelemesine yapılacak. Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından parçalar, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

20 KİŞİDEN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla İkranur Tirsi'nin ölümünü araştırmak üzere görevlendirilen özel ekip ise çalışmalarına devam ediyor. Soruşturmada kızın dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri titizlikle araştırılıyor. Bu kapsamda köyde aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişinin DNA örneği alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor. Özel ekibin olay bölgesindeki araştırmaları da sürüyor.