Salı 23.02.2021 11:27
Son Güncelleme: Salı 23.02.2021 12:26

SON DAKİKA! Yer: Esenyurt! İETT otobüslerine saldırı anları böyle görüntülendi

SON DAKİKA! Yer: Esenyurt! İETT otobüslerine saldırı anları böyle görüntülendi

Esenyurt'tan şoke eden görüntüler! İstanbul'da maganda terörü yaşandı. Kıraç-Avcılar Metrobüs durakları arası çalışan HT29 hatlı körüklü otobüs şoförü Çetin Atala, İstiklal Mahallesi'nde durağa yanaştığı sırada otobüs güzergahında içinde 1'i kadın 3 kişinin olduğu park halinde bulunan 65 AAC 077 plakalı bir aracın tamponuna otobüsü sürttü.

ABONE OL

Ancak 18 metrelik otobüsle park halindeki araca sürttüğünü fark edemedi. Yoluna devam ederken İstiklal Mahallesi Cumhuriyet caddesinde 65 AAC 077 plakalı araç önünü kesti. Araç içinden çıkan şahıslar iddiaya göre 'nereye kacıyorsun' diyerek galiz küfürler etmeye başladı. Kullandığı otobüsün içinde telefonu ile görüntü almaya çalışan Atala'ya yapılan tehdit ve hakaretler yolcuları da korkuttu.

İstanbul Esenyurt'ta iki İETT otobüsüne yumruklu tekmeli saldırı kamerada | Video

O anlar telefon kamerasına anbean yansırken konudan habersiz olarak araç arızalanması zannederek bölgede duran bir diğer otobüs şoförü Hakan Karaduman da şahısların saldırısına maruz kaldı. Bu esnada Karaduman'ın kullandığı otobüs içinde bulunan Bekçi de olayı kameraya aldığı gerekçesi ile şahıslar tarafından darp edildiği belirtildi.

Çevredeki vatandaşlar tarafından sakinleştirilen şahıslar araçlarıyla bölgeden uzaklaşırken Atala Kıraç Polis Merkezine giderek şikâyetçi oldu. SABAH gazetesine karşılaştığı durumu anlatan Atala, "Saat 20.30 sıralarında İstiklal Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan İSKİ tesislerine geldiğimde 5 kişi durağa gelerek kullandığım İETT aracına saldırdı. Şahsıma ağır hakaretler ve tehditler savurdu. Ben hiçbir şekilde kendilerine karşılık vermedim. Bana saldırma nedenleri ise bahse konu durağa gelmeden bir durak öncesinde dönüş yaparken park halinde bulunan bir aracın tamponuna hafifçe sürtmem sebep olmuş. Kullandığım araç 18 metre ister istemez böyle şeyler yaşanabiliyor. Araçta herhangi bir hasar da söz konusu değil. Buna rağmen sorgusuz sualsiz yol kesip böyle bir magandalığa yolcular ile birlikte maruz kaldım" dedi.

https://www.sabah.com.tr