Perşembe 22.07.2021 09:10
Son Güncelleme: Perşembe 22.07.2021 09:20

Ankara’da kaybolan tıp öğrencisiyle ilgili yeni gelişme! Son görüntüleri ortaya çıktı

Ankara’da kaybolan tıp öğrencisiyle ilgili yeni gelişme! Son görüntüleri ortaya çıktı

Ankara’da kaçan kurbanlık koyunu yakalamak isterken kaybolan 20 yaşındaki tıp öğrencisi Onur Eker’in güvenlik kameralarına yansıyan son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Eker’in yorgunluğa bağlı olarak yavaş yavaş hareket ettiği görüldü.

ABONE OL

Kırıkkale Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencisi olan Onur Eker, bayram tatili için annesiyle birlikte Ankara'nın Pursaklar ilçesinde oturan dedesi Zühtü Erdoğan'ın (65) yanına gitti. Onur Eker ve dedesi, dün öğle vakitlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Bu sırada kurbanlık koyun dağlık alana doğru kaçtı. Onur ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Dede Zühtü Erdoğan, geri dönerek kamyonetini alıp koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan gitti. Onur Eker ise, dağlık alanda koyunla birlikte kayboldu. Erdoğan'ın yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi. Arama - kurtarma ekipleri, bayramın ilk günü saat 15.00'ten itibaren arama faaliyeti başlattı. Gece geç saatlere kadar süren aramalarda, kaybolan Onur Eker bulunamadı. Bayramın ikinci günü sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden arama çalışması başlatılırken, havadan helikopter destekli yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone kullanıldı.

Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisinin son görüntüleri ortaya çıktı | Video

ONUR'UN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yaklaşık 100 kişilik bir ekip tarafından gerçekleştirilen arama faaliyetine rağmen Onur'un izine henüz rastlanılmadı. Bayramın ikinci gününde öğleden sonra özel harekat ekiplerinin de dahil olduğu arama faaliyetleri devam ediyor. Bir evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinde ise, Eker'in havanın sıcak olması nedeniyle yürümekten yorgun düştüğü görüldü.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Obezitenin kalp damar hastalıklarına yol açtığını biliyor muydun?
Çektiği fotoğraflarla Türkiye topraklarında  yankı uyandırmış bir isim...

https://www.sabah.com.tr