Cuma 01.07.2022 07:29
Son Güncelleme: Cuma 01.07.2022 07:29

LGS sonuçları açıklandı ve sonuç ekranı erişime açıldı! MEB ile LGS lise sınav sonuçları 2022 sorgulama ekranı ve linki

LGS sonuçları açıklandı! Liselere Geçiş Sistemi kapsamında düzenlenen LGS sınavı sonrası binlerce aday heyecanlı bekleyişe geçmişti. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı duyuruda LGS sınav sonuçlarının 30 Haziran 2022 tarihinde açıklanacağını belirtmişti. Sabah saatlerinde MEB tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte LGS sonuçları açıklandı. Aldıkları puanı öğrenmek isteyen adaylar, LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı araştırmasını gerçekleştiriyor. İşte Meb.gov.tr ile 30 Haziran LGS sınav sonucu sorgulama ekranı

LGS sonuçları açıklandı ve sonuç ekranı erişime açıldı! MEB ile LGS lise sınav sonuçları 2022 sorgulama ekranı ve linki
ABONE OL

Liseye Geçis Sınavı (LGS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş bu sabah sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde saat 08:30'da LGS sonuçları sorgulama ekranını erişime açtı. 5 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen ve 1 milyon 243 bin 801 adayın katıldığı LGS sonuçları sorgulama ekranını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz. İşte, meb.gov.tr ile LGS sonuçları 2022 sorgulama ekranı…

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS sonuçları açıklandı!

SON DAKİKA! LGS sonuçları açıklandı! Meb.gov.tr ile LGS sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı | Video

LGS SONUÇ TARİHİ İÇİN GERİ SAYIM SONA ERDİ!

5 Haziran Pazar günü düzenlenen LGS sınavına bu yıl 1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katılım göstereceği Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanmıştı.

LGS SORGULAMA EKRANI

LGS'DE KİM BİRİNCİ OLDU?

İki oturumdan oluşan sınavda adaylar zorlu sorular karşısında adeta ter döktü. İyi bir lisede eğitim almak isteyen öğrenciler şimdi çalışmalarının karşılığını almak için gözünü LGS sonuç sorgulama ekranına çevirdi.

FLAŞ!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri e-Okul sistemi üzerinden açıklandı.

Bakanlık, öğrencilere rehberlik etmesi amacıyla 2022 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayılarını e-Okul üzerinden erişime açtı.

e-Okul üzerinden kontenjan tabloları ile 2021'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler görülebilecek.

Öğrenciler, bu yıl sınavdaki kendi yüzdelik dilimlerini, okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırabilecek.

Ayrıca yerel yerleştirme kapsamında sınavsız öğrenci alan okulların kayıt bölgelerine göre tercih tablolarına da e-Okul üzerinden ulaşılabilecek.

PUANLAR NASIL HESAPLANACAK?

Sınavda ilk oturum 09.30'da, ikincisi 11.30'da yapıldı. Öğrencilere toplamda 155 dakika verildi.

MEB'in puan hesaplama sistemine göre yüz binlerce öğrencinin katılım gösterdiği sınavda 3 yanlış 1 doğruyu gördü ve adayların puanları bu kural göz önüne alınarak hesaplandı.

Lise taban puanları 2022: LGS taban puanları, yüzdelik dilimleri ve lise kontenjanları 2022 listesi MEB

LGS tercih kılavuzu için gözler MEB’te! LGS tercihleri 2022 ne zaman yapılacak, kaç gün kaldı, ayın kaçında?

LGS NEDİR?

Bilindiği üzere; Liselere Geçiş Sistemi, Türkiye'de Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile uygulanmaya başlanan ve her yıl yapılan liseye geçiş sınavı sistemidir.

MEB SON DAKİKA: LGS sonuçları açıklandı mı? 2022 LGS sınav sonuçları MEB sorgulama

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DUYURACAK!

Türkiye genelinde 5 Haziran'da düzenlenen LGS sınavının geride kalmasıyla adaylar şimdi LGS sınav sonuçları için gelecek son dakika açıklamasını bekliyor. Sonuçlar "www.meb.gov.tr" internet adresinde açıklanacak...

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Yaz şarkılarının vazgeçilmez ismi Yalın...
Hey gidi goca dünya, gam yükü müsün?