Pazartesi 17.01.2022 07:59
Son Güncelleme: Pazartesi 17.01.2022 08:10

Son dakika: Bursa'da kimyasal fabrikasında yangın! Patlamalar meydana geldi

Son dakika: Bursa’da kimyasal fabrikasında yangın! Patlamalar meydana geldi

Son dakika haberi: Bursa'da patlamaların da yaşandığı kimya fabrikasında çıkan yangın drone ile havadan görüntülendi. Yangın, merkez Nilüfer ilçesi Nilüfer Organize Sanayi bölgesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı tekstil yardımcı kimyasallarının bulunduğu depoda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler bütün fabrikayı sararken fabrikadaki çalışan 15 kişi tahliye edildi.

ABONE OL

Bursa'da tekstil yardımcı kimyasalları fabrikasında gece saatlerinde başlayan yangın sabahın ilk ışıklarında kontrol altına alındı.Yangın sonucu fabrika tamamen kullanılamaz hale geldi.Yangın, gece saat 03.00 sularında merkez Nilüfer ilçesi Nilüfer Organize Sanayi bölgesinde bulunan tekstil yardımcı kimyasallarının bulunduğu depoda henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama meydana geldi.Patlama sonucu alevler kısa sürede bütün fabrikayı sardı.Patlama sırasında içeride bulunan 15 kişi kısa sürede kendini dışarı atarak kurtulmayı başarırken, çalışanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.Yangına 60 araç ve 150 personele müdahale eden Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını beş saat sonra kontrol altına almayı başardı.Bölgede AFAD ekipleri fabrikadan çıkan keskin kokular ve yola savrulan kimyasallar için tedbir alırken, sağlık ekipleri dumandan ve kokudan etkilenenlere müdahalede bulundu.Beş saat sonra kontrol altına altına alınan yangında fabrika kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri yangınla ilgili tahkikat başlattı.

BURSA VALİSİ CANBOLAT: HERHANGİ BİR YARALANMA VE CAN KAYBI YOK

Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) ekibinin de bölgeye sevk edildiğini anlatan Bursa Valisi Yakup Canbolat, yangında herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadığını söyledi.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Bana biraz renk ver!
Tatlıyla balla sen kes diye söz olurum...