EMRE AKÖZ EMRE AKÖZ

Okurlardan 1: AKP ve Chivas

Dün 'AKP'li bir genç Kemalist olabilir mi' diye sormuştum. Okurumuz Oytun Kan bakın ne diyor:
"Sayın Aköz, yarama parmak basmışsınız. AK Parti'liden tabii ki Kemalist olmaz. Ama Kemalist olmadığını söylemek Kemalizm dinine göre büyük bir günah olduğundan, toplumda bunu açıkça seslendirmek, daha ileri gidip Kemalizm eleştirisi yapmak, tepkiyle karşılanıyor. Konu o kadar tabu ki, Kemalist olmayanlar bile bu duruşumu garipsiyor. (...)
ODTÜ'de mühendislik eğitimi almış, Hollanda'da MBA yapmış, Alanya'da otel işleten, Chivas-Royal Salute seven bir adam olarak bu düşünceleri dile getirmem Kemalistlerin kafasını daha da karıştırıyor.
Orta sınıftan bir girişimci olarak tabii ki AK Parti'liyim ve tabii ki Kemalist değilim. Girişimci olup bürokratik elitin düşünce sistematiğini savunmak en hafif tabiriyle tutarsızlıktır. Selamlar."
Not: Oytun Beyin sözünü ettiği 'Royal Salute', Chivas Regal'in 21 yıllık viskisi. Bizim Talisker'den daha pahalı ama malt değil.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN